Arsenal rozstał się z doświadczonym obrońcą

Sokratis Papastathopoulos
Sokratis Papastathopoulos PressFocus

Sokratis Papastathopoulos nie jest już zawodnikiem Arsenalu. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu.

Umowa 32-letniego reprezentanta Grecji miała obowiązywać do końca obecnego sezonu. Ostatecznie obie strony postanowiły rozstać się pół roku wcześniej i doświadczony obrońca jest obecnie wolnym zawodnikiem.

Sokratis nie może narzekać na brak zainteresowania i nie powinien mieć problemów ze znalezieniem sobie nowego klubu. O jego pozyskanie mają zabiegać kluby La Liga Real Betis oraz Sevilla, a także włoska Genoa.

– W imieniu Mikela (Artety – przyp. red.), naszych trenerów, zawodników i wszystkich w klubie, chciałbym podziękować mu za jego wkład w klub. Był ważną częścią naszego zespołu i przez cały czas był wzorem profesjonalisty. Negocjacje w sprawie rozwiązania kontraktu były prowadzone we współpracy. Życzymy mu i jego rodzinie powodzenia w przyszłości – powiedział dyrektor techniczny Kanonierów Edu.

Sokratis poza kadrą Arsenalu

Sokratis zawodnikiem Arsenalu był od lipca 2018 roku, kiedy na Emirates Stadium trafił za 16 milionów euro z Borussii Dortmund. Od tamtej pory rozegrał w pierwszej drużynie Kanonierów 69 spotkań, zdobywając sześć bramek. Po raz ostatni na murawie pojawił się jednak w poprzednim sezonie. Grek nie znalazł bowiem uznania w oczach Mikela Artety i podobnie jak Mesut Oezil, nie został włączony do kadry na mecze Premier League i Ligi Europy.

Sokratis w trakcie swojej kariery reprezentował również takie kluby jak AEK Ateny, Genoa CFC, AC Milan i Werder Brema. Na swoim koncie ma także 90 występów i trzy bramki w reprezentacji Grecji.

Komentarze