Marsylia wykupi pomocnika z Bundesligi

Amine Harit
PressFocus Na zdjęciu: Amine Harit

Amine Harit zostanie wykupiony przez Marsylię po tym, jak zawodnik rozegrał 15 spotkań w obecnym sezonie i automatycznie aktywowała się zapisana w umowie klauzula.

  • Amine Harit przebywa w Marsylii na wypożyczeniu
  • Ofensywny pomocnik definitywnie przejdzie do ekipy OM
  • Na konto Schalke 04 Gelsenkirchen wpłynie około 5 milionów euro

Harit na Twitterze potwierdził swój transfer

Fabrizio Romano poinformował, iż w kontrakcie wypożyczonego z Schalke 04 Gelsenkirchen do Olympique’u Marsylia Amine’a Harita znajduje się zapis, który mówi o tym, że transfer definitywny wchodzi w życie w przypadku rozegrania przez Marokańczyka 15 meczów w aktualnej kampanii.

Ofensywny pomocnik rozegrał daną liczbę spotkań, a Fabrizio Romano dodał, że indywidualne warunki pomiędzy piłkarzem a włodarzami OM także są już uzgodnione, co wymownym wpisem “here we go” potwierdził sam zawodnik. Niemieckie Schalke na sprzedaży 25-latka zarobi około 5 milionów euro.

16-krotny reprezentant Maroka to wychowanek Nantes. Uchodzący niegdyś za bardzo duży talent playmaker w lipcu 2017 roku za 8 milionów euro przeniósł się do Bundesligi, a konkretniej do wyżej wspomnianego Schalke 04 Gelsenkirchen. Teraz 25-latek stał się pełnoprawnym piłkarzem francuskiej Marsylii.

Amine Harit w 15 spotkaniach trwających rozgrywek strzelił 1 bramkę i zanotował 3 asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 14 milionów euro.

Zobacz również:

Czytaj więcej: Ostateczna kadra Australii na mistrzostwa świata

Komentarze