Znamy przyszłość Mauricio Pochettino!

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino PressFocus

Paris Saint-Germain przedłużyło umowę z Mauricio Pochettino i jego sztabem. Argentyńczyk pozostanie na stanowisku szkoleniowca francuskiego klubu do 2023 roku.

  • Paris Saint-Germain poinformowało o przedłużeniu umowy z Mauricio Pochettino i jego sztabem
  • Argentyńczyk pozostanie we Francji przez kolejne dwa lata. Dołączył do klubu w styczniu 2021 roku

Pochettino w PSG do 2023 roku!

Paris Saint-Germain poinformowało o przedłużeniu kontraktu z Mauricio Pochettino i jego sztabem. To decyzja pokazująca długofalowe plany klubu. Argentyńczyk dołączył do gigantów Ligue 1 w styczniu 2021 roku. Choć sięgnął z paryżanami po Puchar oraz Superpuchar Francji, trudno uznać jego dotychczasowy pobyt w stolicy za udany; jego drużyna nie zdołała wygrać mistrzostwa kraju, a z Ligą Mistrzów pożegnała się w półfinale.

Trener zrobił ponoć świetne wrażenie na zawodnikach, a wygląda na to, że i na właścicielu klubu. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że paryżanie cieszą się, że mogą przedłużyć ofertę ze szkoleniowcem, który wcześniej był też zawodnikiem klubu. Sam zainteresowany również nie kryje zadowolenia.

Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, podobnie jak mój sztab. To dla nas ważne, by czuć wsparcie i zaufanie klubu. Zrobimy wszystko, by kibice byli z nas dumni. Dlatego mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie osiągnąć nasze cele. Dwadzieścia lat temu byłem tu kapitanem, a dziś jestem trenerem. To spełnienie marzeń – mówił Mauricio Pochettino.

Póki co Argentyńczyk poprowadził PSG w 34 spotkaniach, notując średnio 2,21 zdobytego punktu na mecz.

Komentarze