Piszczek dotrzymał słowa i wraca na boisko

Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek PressFocus

Trzecioligowy klub LKS Goczałkowice-Zdrój poinformował, że od 1 lipca Łukasz Piszczek oficjalnie zostanie jego zawodnikiem. Były reprezentant Polski jest wychowankiem śląskiej drużyny, z której odszedł dwadzieścia lat temu.

  • Łukasz Piszczek, po tym, jak ogłosił swoje odejście z Borussii Dortmund obiecał, że powróci do swojego macierzystego klubu
  • Dziś dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że były reprezentant Polski występować będzie w trzecioligowym LKS Goczałkowice-Zdrój

Łukasz Piszczek zawodnikiem LKS Goczałkowice-Zdrój!

Łukasz Piszczek od dłuższego czasu zapowiadał, że po odejściu z Borussii Dortmund nie zamierza pozostawać w świecie elitarnego futbolu. Obiecał powrót do korzeni, do klubu, w którym rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Obietnicę spełnił. W piątek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że od 1 lipca były gracz Borussii Dortmund występować będzie w LKS Goczałkowice-Zdrój.

Na zamieszczonym przez klub wideo można usłyszeć wypowiedź samego zainteresowanego.

Prawdziwe emocje, których doświadczyłeś, zostaną z tobą na zawsze. To, że coś się kończy, nie oznacza, że o tym zapominasz. Teraz idę dalej. Zaczynam nowy rozdział tam, gdzie wszystko się zaczęło. W domu – mówi 36-latek. – Cieszę się, że od pierwszego lipca będę reprezentował klub z mojego rodzinnego miasta – LKS Goczałkowice-Zdrój – dodaje na swoim koncie twitterowym.

Łukasz Piszczek od 2007 roku nieprzerwanie występował na niemieckich boiskach. Jedenaście lat temu trafił z Herthy do Borussii Dortmund. Z BVB sięgnął po dwa mistrzostwa i trzy Puchary Niemiec, wystąpił też w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013. Teraz występować będzie w trzeciej grupie śląskiej trzecioligowego LKS Goczałkowice-Zdrój.

Komentarze