Inter chce sprowadzić reprezentanta Polski. Mają gotowy kontrakt

Inter wyszedł na prowadzenie w wyścigu o zakontraktowanie Piotra Zielińskiego. "Nerazzurri" mają przygotowaną umowę dla pomocnika Napoli.

Piotr Zieliński
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński
  • Inter Mediolan ma gotowy kontrakt dla Piotra Zielińskiego
  • Polak wciąż nie podpisał nowej umowy z Napoli
  • “Nerazzurri” oferują zdecydowanie lepsze warunki niż obecny klub reprezentanta Polski

Piotr Zieliński blisko Interu Mediolan

Najbliższe dni mogą okazać się przełomowe dla przyszłości Piotra Zielińskiego. Polak wciąż nie parafował nowego kontraktu z obecnym klubem. Napoli zaproponowało swojemu zawodnikowi nową umowę, lecz na gorszych warunkach niż obecna. Mistrzowie Włoch chcą, aby reprezentant Polski zszedł z obecnej pensji, która gwarantuje mu 4 miliony euro rocznie. Drużyna spod Wezuwiusza zaoferowała Zielińskiemu wynagrodzenie na poziomie 3 milionów oraz 3-letnią umowę. Jak dotąd odpowiedź 29-latka była negatywna.

Według doniesień “Tuttosport” okazję do sprowadzenia jednego z najlepszych pomocników Serie A chce wykorzystać Inter. Mediolańczycy od pewnego czasu przyglądają się grze środkowego pomocnika. Jak informują włoskie media władze “Nerazzurri” mają przygotowany kontrakt dla piłkarza. W drużynie z Mediolanu Polak może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4/4.5 miliona euro rocznie oraz długi 4-letni kontrakt.

Zieliński w ostatnim okienku transferowym odrzucił lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej, która gwarantowała mu 12 milionów za sezon. Swoją decyzję tłumaczył chęcią pozostania na Półwyspie Apenińskim. W Interze środek pola jest mocno obsadzony, a 86-krotny reprezentant Polski o miejsce w składzie walczyłby z Mkhitaryanem, który lada moment podpisze w Mediolanie nowy kontrakt na jeszcze jeden sezon.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze