Piłkarz RB Lipsk na liście życzeń czołowych europejskich klubów

Christopher Nkunku
fot. PressFocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku

Christopher Nkunku to w ostatnim czasie zawodnik, który na brak zainteresowania nie może narzekać. 24-latek aktualnie broni barw RB Lipsk. L’Equipe podaje natomiast, że kolejka chętnych po piłkarza składa się z takich klubów jak: Chelsea, AC Milan, Man Utd, czy FC Barcelona.

  • Christopher Nkunku to jeden z najbardziej rozchwytywanych pomocników z Bundesligi
  • Francuz znajduje się na radarze klubów z Anglii, Hiszpanii i Włoch
  • Nowe informacje na temat piłkarza przekazał L’Equipe

Nkunku celem gigantów

Christopher Nkunku to zawodnik, który trafił do RB Lipsk w 2019 roku z PSG. Wówczas sternicy Saksończyków wydali na transakcję z udziałem piłkarza 13 milionów euro. Dzisiaj wartość zawodnika wynosi ponad 60 milionów euro.

Chociaż dwukrotny reprezentant Francji nie należy do tanich piłkarzy, to chętnych na jego usługi nie brakuje. Nowe wieści na temat ewentualnego transferu z udziałem Nkunku przekazał L’Equipe. Francuscy dziennikarze twierdzą, że 24-latek znajduje się na celowniku gigantów europejskiej piłki takich jak: Chelsea, Man Utd, FC Barcelona, czy AC Milan.

Nkunku ma kontrakt ważny z RB Lipsk do końca czerwca 2024 roku. W minionym miesiącu pojawiły się natomiast doniesienia, że władze niemieckiego klubu zaczęły już rozmowy z piłkarzem w sprawie nowego kontraktu. Dyrektor generalny klubu Oliver Mintzlaff przekonywał na początku kwietnia, że Nkunku na pewno w przyszłym sezonie nadal będzie bronił barw RB Lipsk.

Saksończycy wyceniają Francuza na 100 milionów euro. Nkunku w tej kampanii ma na swoim koncie 32 rozegrane spotkania w Bundeslidze. Strzelił 20 goli i zanotował 14 asyst.

Czytaj więcej: Bayern zagiął parol na kolejnego zawodnika Lipska

Komentarze