Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. PressFocus

Paris Saint-Germain wyceniło Mbappe. W grę wchodzą krocie

Kylian Mbappe ma za sobą świetny występ przeciwko FC Barcelonie w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów w szeregach Paris Saint-Germain. Tymczasem ciekawe doniesienia na temat przyszłości mistrza świata z 2018 roku pojawiły się na łamach Le Parisien. Zdaniem francuskich dziennikarzy zawodnik coraz bardziej skłania się ku odejściu z francuskiej ekipy.

Kylian Mbappe ma umowę ważną ze stołecznym klubem do końca czerwca 2022 roku. Na dzisiaj nic nie wskazuje na to, aby umowa została przedłużona. Tymczasem sternicy PSG mieli już wycenić wartość piłkarza.

W związku z powyższym można przypuszczać, że przyszłość reprezentanta Francji rozstrzygnie się już w trakcie najbliższej sesji transferowej. Gdyby miało dojść do transferu z udziałem zawodnika, to właśnie latem paryżanie mogliby liczyć na solidny zastrzyk gotówkowy. W innym przypadku już na początku nowego roku zawodnik będzie mógł prowadzić rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.

Nie od dzisiaj wiadomo, że chrapkę na Mbappe mają działacze Realu Madryt. Tajemnicą Poliszynela jest, że młody zawodnik jest jednym z głównych celów władz Królewskich, który od momentu, gdy z klubem rozstał się Cristiano Ronaldo, nie znaleźli prawdziwego następcy Portugalczyka.

Drugi najdroższy transfer w historii na wyciągnięcie ręki?

Le Parisien twierdzi, że piłkarz wydaje się coraz bardziej zdecydowany na to, aby zmienić klub. Chociaż nie została jeszcze podjęta decyzja w tej sprawie. Wiadomo natomiast, że Mbappe w przypadku zmiany klubu będzie kosztował nie mniej niż 200 milionów euro. W gronie chętnych na pozyskanie zawodnika oprócz Realu Madryt wymienia się również takie kluby jak Manchester City, Liverpool, czy Juventus FC. Ten ostatni może rozważać pozyskanie Mbappe jednak tylko wtedy, gdyby sprzedał Cristian Ronaldo.

W przypadku transakcji z udziałem reprezentanta Francji klub chętny na tego typu transfer musi się liczyć z tym, że zarobki zawodnika byłyby również dużym obciążeniem na liście płac. 22-latek oczekuje zarobków na poziomie mniej więcej 30 milionów euro rocznie.

W tym sezonie Mbappe wystąpił łącznie w 29 meczach Paris Saint-Germain, w których strzelił 21 goli, a ponadto zaliczył dziewięć asyst.

Komentarze