Paratici blisko nowej pracy. Znów spotka się z Conte?

Fabio Paratici
Fabio Paratici PressFocus

Fabio Paratici w zeszłym tygodniu zakończył swój związek z Juventusem. Włoch pracował dla Starej Damy przez jedenaście lat. Według Fabrizio Romano dyrektor sportowy nie pozostanie długo bezrobotny. Jest o krok od podpisania umowy z Tottenhamem, gdzie może niebawem ponownie spotkać się z Antonio Conte.

  • Fabio Paratici ma niebawem zostać dyrektorem sportowym Tottenhamu
  • Włoch wcześniej pracował przez jedenaście lat dla Juventusu
  • 48-latek może zatem ponownie współpracować z Antonio Conte, jeśli ten trafi do Spurs

Fabio Paratici blisko Tottenhamu

Pod koniec maja Juventus poinformował o rozstaniu z Fabio Paraticim. Włoch pracował w Turynie jako dyrektor sportowy przez jedenaście lat, odkąd trafił tam z Sampdorii wraz z Beppe Marottą. Fabrizio Romano donosi, że 48-latek nie pozostanie długo bezrobotny. Zainteresowany jego usługami jest bowiem Tottenham. Jeszcze w piątek sam zainteresowany unikał tego tematu.

Praca dla Spurs? Myślę, że nie jest to dobry czas na wypowiedzi o innych klubach. Dziś żegnam się z Juventusem. Moja rodzina ma nadzieję, że szybko znajdę nową pracę – zacytował wypowiedź Paraticiego Fabrizio Romano.

Słynny dziennikarz jeszcze tego samego dnia doniósł jednak, że w pogłoskach o przenosinach do Anglii jest więcej niż ziarno prawdy. Według Romano porozumienie pomiędzy Tottenhamem a byłym dyrektorem sportowym Juventusu zostało osiągnięte. Obecnie dopracowywane są ostatnie szczegóły. Paratici dołączy do Spurs niezależnie od tego, czy klub zatrudni Antonio Conte.

Jeżeli jednak do tego dojdzie, dwaj Włosi ponownie dostaną okazję do współpracy. Conte był trenerem Juventusu w latach 2011-2014 i sięgnął z klubem po trzy mistrzostwa Serie A oraz dwa Superpuchary Włoch.

Komentarze