Lucas Paqueta
Lucas Paqueta fot. Grzegorz Wajda

Paqueta coraz bliżej Lyonu

Olympique Lyon pozostaje zainteresowany sprowadzeniem pomocnika Milanu Lucasa Paquety. Francuski klub kontynuuje z przedstawicielami Rossonerich rozmowy w tej sprawie. Jak informuje Calciomercato.com, trwają one od dwóch tygodni, a w ostatnich godzinach pojawiły się pozytywne oznaki pozwalające myśleć o osiągnięciu porozumienia.

Czytaj dalej…

23-letni Brazylijczyk, który nie znalazł się w kadrze zespołu na czwartkowe spotkanie Ligi Europy z Bodo/Glimt, nie znajduje się w również w planach trenera Stefano Pioliego na nowy sezon. Rossoneri są zdecydowani na wytransferowanie go jeszcze przed zamknięciem trwającego obecnie okna transferowego.

Paqueta chce do Lyonu

Najpoważniejszym kandydatem do pozyskania Paquety jest Olympique Lyon. Sam piłkarz również jest zainteresowany przenosinami do Francji i czeka na pozytywny efekt rozmów między klubami. Uzyskanie porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu nie powinno być w tym przypadku żadnym problemem.

Przedstawiciele obu klubów starają się wypracować najlepsze rozwiązanie dla wszystkich stron. Jak informuje Calciomercato.com, w grę wchodzi roczne wypożyczenie z opcją wykupienia, co miałoby stać się obowiązkowe po spełnieniu określonych w umowie zapisów.

Brazylijski pomocnik trafił od Milanu w styczniu 2019 roku z Flamengo Rio de Janeiro za prawie 38,5 miliona euro. Paqueta nie zdołał jednak spełnić oczekiwań związanych z jego transferem. W zespole Milanu rozegrał do tej pory 37 ligowych spotkań, w których tylko raz wpisał się na listę strzelców i zanotował zaledwie dwie asysty.

Komentarze