Origi trafi do Milanu. Testy medyczne po finale LM

Divock Origi
PressFocus Na zdjęciu: Divock Origi

Włoski dziennikarz współpracujący z calciomercato.com oraz SportItalia Daniele Longo poinformował, że Divock Origi w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem Milanu. Belg po finale Ligi Mistrzów ma przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z mediolańskim klubem.

  • Daniele Longo informuje, że Divock Origi zostanie nowym piłkarzem Milanu
  • Belg po finale LM przyleci do Mediolanu, aby przejść testy medyczne
  • Napastnik podpisze trzyletni kontrakt

Milan blisko dużego wzmocnienia

Umowa reprezentanta Belgii z Liverpoolem wygasa latem, a napastnik nie zdołał osiągnąć minimalnej liczby występów, aby automatycznie przedłużyć kontrakt w klubie. Obie strony nie renegocjowały umowy na innych warunkach.

Daniele Longo był pierwszym włoskim dziennikarzem, który już w marcu informował o kontaktach Milanu z Origim. Jego zdaniem negocjacje pomiędzy obiema stronami zakończyły się pomyślnie. Belg po finale Ligi Mistrzów ma przybyć do Mediolanu, aby przejść testy medyczne, a następnie podpisać kontrakt z rossonerimi.

Divock Origi trafi zatem na San Siro jako wolny zawodnik. Z Milanem ma podpisać trzyletni kontrakt i zarabiać około czterech milionów euro rocznie. Stefano Pioli dał zielone światło do podpisania kontraktu z reprezentantem Belgii również ze względu na jego wszechstronność. Origi może grać zarówno jako napastnik, jak i skrzydłowy, a to idealnie pasuje wymaganiom rossonerich, którzy szukają wzmocnień na wielu pozycjach.

Finał Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a Realem Madryt zostanie rozegrany 28 maja w Paryżu. Niewykluczone, że już dzień później Origi przyleci do Mediolanu.

Zobacz również: Media: Ibrahimović odrzucił powołanie do kadry

Komentarze