“Oezil transferem do Fenerbahce wskakuje do zbiornika z rekinami”

Mesut Oezil
Mesut Oezil PressFocus

Były trener, Christoph Daum ostrzega Mesuta Oezila. Uważa, że presji, jakiej będzie poddany w Fenerbahce jest nie do porównania z jego wcześniejszymi doświadczeniami.

Christoph Daum to szkoleniowiec, który w przeszłości z sukcesami prowadził, między innymi, FC Koeln czy VfB Stuttgart w Niemczech. Trenował także Besiktas czy Fenerbahce w Turcji. 67-latek ostrzega Mesuta Oezila, że od teraz będzie musiał radzić sobie z presją, jakiej wcześniej nie znał.

Jeżeli jego występ będzie niewystarczający, zaatakują go tak bardzo poniżej pasa, że nie doświadczył tego nawet w swoich najgorszych latach w reprezentacji Niemiec – powiedział Daum.

W tureckiej lidze zarówno przeciwnicy, jak i kibice, sprawdzą wytrzymałość byłego zawodnika Realu Madryt.

Dla wielu rywali wyzwaniem będzie wyeliminowanie Mesuta Oezila z gry. Często dwie lub trzy osoby w trakcie meczu staną na jego stopach. Będzie musiał bronić się fizycznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w karierze. Do tego dochodzi ogromna presja ze strony fanów. Czasami nie możesz wyjść z domu całymi dniami, jeśli przegrałeś mecz. To będzie dla niego wielki test wytrzymałości – skomentował transfer były szkoleniowiec.

Przekonanie o własnej wielkości

Christoph Daum uważa też, że nawet w Fenerbahce znajdą się zazdrośni koledzy, którym nie będzie się podobać wysoka pensja nowego kolegi.

Przychodzi do szatni ktoś nowy i uważa się, że pieniądze nie mają znaczenia. Później zacznie się trening, a koledzy z drużyny będą powtarzać: masz piłkę i pokaż, czy byłeś wart takiej sumy! – uważa Niemiec.

Mistrz świata z 2014 roku został zaprezentowany w tureckim zespole w środę. Podpisał 3,5-letni kontrakt. Jak twierdzi Christoph Daum, kibice Fenerbahce są przekonani o wielkości swego klubu.

Postrzegają się jako wyraźnie wiodący klub w kraju. Uważają, że reprezentują prawdziwą, azjatycką część Turcji. Przy rywalizacji klubów ze Stambułu pojedynek między Borussią Dortmund a Schalke 04 jest jak przyjęcie urodzinowe dla dzieci – stwierdził doświadczony trener.

Mesut Oezil trafił do Fenerbahce po 7,5 roku w Arsenalu. W barwach Kanonierów sięgnął po cztery Puchary Anglii i dwie Tarcze Wspólnoty.

Komentarze