Odszedł z klubu przez Ronaldo. Teraz wraca do Europy

Vincent Aboubakar
PressFocus Na zdjęciu: Vincent Aboubakar

Pozyskanie Cristiano Ronaldo przez Al Nassr wymogło na włodarzach klubu rozstanie się z jednym z obcokrajowców. Saudyjczycy uznali, że wobec transferu portugalskiego napastnika Vincent Aboubakar nie będzie im już dłużej potrzebny i wyrazili zgodę na jego odejście. Teraz Kameruńczyk wraca do Europy.

  • Vincent Aboubakar wraca do Europy
  • Kameruńczyk zasili szeregi Besiktasu
  • 30-latek podpisze kontrakt ważny przynajmniej do czerwca 2025 roku

Aboubakar odchodzi z drużyny Cristiano Ronaldo

Vincent Aboubakar, co nie powinno nikogo dziwić, przegrał rywalizację z Cristiano Ronaldo jeszcze przed oficjalnym debiutem Portugalczyka. Limit obcokrajowców wymusił na władzach Al Nassr pożegnanie Kameruńczyka, który skorzystał z możliwości zmiany klubowych barw i wrócił do Europy. Jak donosi Fabrizio Romano, na pozyskanie 30-latka zdecydował się Besiktas.

Według informacji Gökmena Özcana napastnik jeszcze dzisiaj pojawi się w Stambule i podpisze z Orłami kontrakt ważny do 2025 roku, z opcją przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Kameruńczyk do końca sezonu ma zarobić 1,5 miliona euro, natomiast za każdy następny rok spędzony na Vodafone Arena zainkasuje 2,5 mln.

Dla Vincenta Aboubakara będzie to nie tylko powrót do Europy, ale także do Besiktasu, który opuścił w 2021 roku na rzecz transferu do Al Nassr. W barwach ekipy ze Stambułu były snajper Porto rozegrał 67 spotkań i zdobył 35 bramek. 30-latek został sprowadzony jako zastępca Wouta Weghorsta, który odszedł do Manchesteru United.

Komentarze