Joao Felix
Joao Felix fot. Grzegorz Wajda

Obywatele najbliżej Joao Felixa

Media w Portugalii donoszą, że Manchester City prowadzi w wyścigu transferowym dotyczącym Joao Felixa. Młody Portugalczyk może zostać zawodnikiem Obywateli już podczas najbliższego lata.

Czytaj dalej…

19-latek zaliczył imponując sezon w barwach Benfiki. Dla klubu z Lizbony strzelił aż 20 goli w kampanii 2018/2019. Tak świetnie występy od razu zainteresowały największe europejskie kluby.

Teraz wydaje się, że najbliżej porozumienia z Portugalczykiem jest Manchester City. Obywatele mieli złożyć zawodnikowi bardzo dobrą ofertę, a także zadeklarować Benfice, że są gotowi od zaraz zapłacić klauzulę odkupu ustaloną na 120 milionów euro.

W kontekście transferu Felixa ważne wydają się również słowa samego prezesa Benfiki. Luis Filipe Vieira sam przyznał ostatnio, że jego klub nie jest w stanie zatrzymać najlepszych graczy w Portugalii.

– Czasami siadam z graczami do rozmów, a oni mówią, że mają oferty pięciokrotnie większe niż u nas. Proszą, żebym nie zmuszał ich do zostania w Lizbonie. W takim wypadku nie mogę nic zrobić – zaczał.

– Z Joao Felixem sprawa wyglądała tak, że jego klauzula wynosiła tylko 60 milionów euro. Podwoiliśmy ją, tyle mogliśmy zrobić. Jeśli ktoś będzie mógł jednak wyłożyć taką kwotę na stół, to nie ma co marzyć, że on zostanie w Portugalii – podsumował Luis Filipe Vieira.

Komentarze