Obrońca szuka drogi ucieczki z City. To tam chce zagrać

Nie jest tajemnicą, że Aymeric Laporte nie czuje się w pełni zadowolony ze swojej pozycji w Manchesterze City i w lecie ma poprosić o zgodę na transfer. Reprezentant Hiszpanii preferuje przenosiny do La Liga, a jego nowym klubem miałaby zostać Barcelona.

Aymeric Laporte
PressFocus Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Aymeric Laporte chce odejść z Manchesteru City
  • Reprezentant Hiszpanii nie czuje się usatysfakcjonowany swoją pozycją na Etihad
  • Jeżeli otrzyma zgodę na przeprowadzkę, liczy na transfer do Barcelony

Laporte chce trafić do Barcelony

Aymeric Laporte w tym sezonie zanotował zaledwie 15 spotkań w koszulce Manchesteru City i łącznie spędził na boisku 1219 minut. 28-latek nie gra regularnie – od momentu powrotu na boisko w październiku aż dziewięć meczów przesiedział na ławce rezerwowych. Środkowy defensor pragnie zdecydowanie częściej meldować się na murawie, dlatego w lecie poszuka zmiany otoczenia.

Gdzie mógłby trafić były zawodnik Athleticu Bilbao? Zgodnie z doniesieniami Mundo Deportivo preferowanym przez niego kierunkiem jest FC Barcelona. Katalończycy mają być zainteresowani przeprowadzeniem takiej transakcji, jednak tylko wyłącznie jeżeli uda im się pogodzić to z zasadami Financial Fair Play.

Konkurencja na Etihad jest ogromna, a szanse na regularną grę ogranicza sposób prowadzenia drużyny przez Pepa Guardiolę, który mocno rotuje podstawową jedenastką. Wobec tego wydaje się, że Laporte po zakończeniu sezonu będzie naciskał na transfer.

Komentarze