Defensor RB Lipsk chce odejść po zakończeniu sezonu

Nordi Mukiele
Pressfocus Na zdjęciu: Nordi Mukiele

Nordi Mukiele odrzucił kolejną ofertę nowego kontraktu od RB Lipsk i zamierza latem odejść z klubu. Takie informacje przekazuje dziennik Bild. Obrońcy marzy się gra w Premier League.

  • Mukiele chciałby zrobić kolejny krok w swojej karierze
  • Defensor odrzucił kolejną ofertę nowego kontraktu od RB Lipsk
  • Francuz chciałby przenieść się do któregoś z zespołów Premier League

Z walki o mistrzostwo Niemiec do bycia trampoliną dla kariery?

RB Lipsk mogło sprzedać Mukiele już w trakcie zimowego okienka transferowego. Włodarze wierzyli jednak, że uda im się przekonać Francuza do pozostania w klubie. 24-latek odrzucił jednak ofertę przedłużenia kontraktu i zamierza przenieść się do jednego z angielskich klubów jako wolny zawodnik. 

Defensora nie przekonuje między innymi projekt sportowy drużyny z Lipska, o czym informuje Bild. Według niemieckich dziennikarzy Mukiele wolałby przejść do bardziej wymagającej ligi i móc rywalizować o trofea, czego nie gwarantuje mu obecny zespół. W Lipsku zdają sobie sprawę, że drużyna stała się swego rodzaju pomostem do kariery w największych europejskich klubach. Byki w tym sezonie Bundesligi mocno zawodzą i zajmują dopiero piąte miejsce. Do prowadzącego Bayernu Monachium tracą już 18 punktów.

Mukiele w Lipsku gra od lipca 2018 roku. Wówczas niemiecki klub wykupił go z Montpellier za 16 milionów euro. W barwach Lipska rozegrał dotychczas 137 spotkań. Jego dorobek to dziesięć trafień i osiem asyst. Portal Transfermarkt wycenia go na 25 milionów euro. Kontrakt zawodnika wygasa wraz z końcem sezonu, więc niemiecki klub nic nie zarobi na jego odejściu.

Komentarze