Eric Garcia
Eric Garcia fot. PressFocus

Nieoczekiwany kandydat do zastąpienia Ramosa

Eric Garcia od wielu miesięcy jest łączony z powrotem do Barcelony. Duma Katalonii rozmowy w sprawie sprowadzenia hiszpańskiego obrońcy na Camp Nou z Manchesterem City prowadziła już latem, ale wówczas obu stronom nie udało się dojść do porozumienia. Niewykluczone, że teraz katalońskiemu klubowi wyrośnie poważny konkurent. Jak informuje Daily Mail, 19-latek znajduje się również w kręgu zainteresowań Realu Madryt.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Królewskich rozglądają się już za nowym środkowym obrońcą, który w przyszłości mógłby zastąpić w zespole kapitana Sergio Ramosa. Choć wygasający w czerwcu przyszłego roku kontrakt doświadczonego zawodnika prawdopodobnie zostanie przedłużony, to z uwagi na jego wiek – 34 lata – będzie ostatnim w jego karierze. Real chce być również przygotowany na wypadek nieuzyskania porozumienia ze swoim kapitanem w sprawie prolongowania aktualnego kontraktu.

Pau Torres i Eric Garcia na liście potencjalnych wzmocnień

Klub z Madrytu przygotował już listę zawodników, którzy w przyszłości mogliby wypełnić lukę powstałą po odejściu Ramosa. Na jej szczycie znajdować się ma obrońca Villarreal Pau Torres, ale jak informuje Daily Mail, jest na niej również Eric Garcia.

Nie ma wątpliwości, że na chwilę obecną bardziej prawdopodobne są przenosiny na Santiago Bernabeu Pau Torresa, który w swojej umowie z Villarreal ma klauzulę z kwotą odstępnego w wysokości 50 milionów euro. To oczywiście znacznie więcej niż trzeba byłoby wyłożyć w przyszłym roku za Erika Garcię, któremu z końcem sezonu wygasa umowa z Manchesterem City. W przypadku zawodnika klubu z Etihad Stadium przeszkodą mogą być jego bliskie relacje z Barceloną, której jest wychowankiem i do której chciałby wrócić.

Barcelona nie rezygnuje

FC Barcelona starania o sprowadzenie zawodnika zamierza podjąć ponownie w styczniu. Latem wszystkie przedstawiane przez nią oferty były odrzucane przez angielski klub. Manchester City mając w perspektywie utratę zawodnika za darmo latem przyszłego roku, prawdopodobnie obniży swoje oczekiwania finansowe.

W obecny sezonie Eric Garcia, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach drużyny prowadzonej przez Josepa Guardiolę, w tym w dwóch Premier League.

Komentarze