Enigmatyczne słowa o Neymarze. “Niektórzy opuszczą PSG”

Mbappe i Neymar
PressFocus Na zdjęciu: Mbappe i Neymar

Nasser Al-Khelaifi w rozmowie z dziennikarzami madryckiej Marki został zapytany o przyszłość Neymara. W odpowiedzi prezydent Paris Saint-Germain odpowiedział tajemniczo, że część zawodników pożegna się z zespołem. To zrodziło plotki na temat odejścia Brazylijczyka. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

  • Prezydent Paris Saint-Germain unikał jasnej odpowiedzi na pytanie o przyszłość Neymara
  • To zrodziło doniesienia, jakoby paryżanie chcieli pozbyć się Brazylijczyka
  • Kontrakt wiąże napastnika z klubem do 30 czerwca 2025 roku

PSG nie będzie zatrzymywać Neymara na siłę

Nasser Al-Khelaifi udzielił niezwykle ciekawego wywiadu madryckiej Marce. Część z nich już przedstawialiśmy.

Prezydent Paris Saint-Germain podał w wątpliwość przyszłość Neymara w barwach francuskiego giganta. Na pytanie dziennikarza odpowiedział o Brazylijczyka, odpowiedział: “nie możemy mówić o tych sprawach w mediach. Jedni gracze przyjdą, a inni odejdą. Będą to jednak prywatne negocjacje” – stwierdził Al-Khelaifi. – Nasza pozycja jest jasna: gracze, którzy nie są częścią projektu, muszą odejść tego lata. Nie ma innej drogi. Niektórzy piłkarze w przeszłości czerpali z tego korzyści. Ale koniec z tym – dodał prezydent. Przypomnijmy, że Neymar w maju ubiegłego roku podpisał nowy kontrakt z PSG, obowiązujący aż do 2025 roku.

Football365 przekonuje, że możemy zbliżać się do końca przygody Brazylijczyka z gigantem Ligue 1. Według tego dziennika nowy trener klubu, Christophe Galtier, nie był faworytem 30-latka. Aż do poniedziałku był przekonany, że będzie grać pod wodzą Zinedine’a Zidane’a. To ma skłonić gwiazdę do odejścia. Co ciekawe, Paris Saint-Germain nie zamierza utrudniać piłkarzowi tego zadania. Jeżeli wpłynie konkretna oferta, otworzy się możliwość transferu.

Neymar w 2017 roku kosztował PSG 222 miliony euro. Z pewnością Francuzi nie zgodziliby się na symboliczną kwotę; portal Transfermarkt wycenia 30-latka na 75 milionów euro. Pamiętajmy też, że Brazylijczyk jest jednym z najlepiej opłacanych zawodników na świecie.

W minionym sezonie napastnik PSG wystąpił w 28 meczach. Zanotował w nich 13 bramek i osiem asyst.

Zobacz również: Rewolucja paryska stała się faktem. Zdecydowane słowa prezesa PSG.

Komentarze