Napoli dołącza do wyścigu po obrońcę Realu

Piłkarze Napoli
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Piłkarze Napoli

Jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników podczas letniego okna transferowego może być obrońca Realu Madryt Sergio Reguilon, który ma za sobą świetny sezon na boiskach La Liga. Do tej pory najczęściej mówiło się o jego możliwych przenosinach do Premier League, ale do walki o jego sprowadzenie zamierza włączyć się Napoli.

Czytaj dalej…

23-letni zawodnik sezon 2020/21 spędził na wypożyczeniu w Sevilli, występami w barwach której zapracował sobie na miano najlepszego lewego obrońcy ligi hiszpańskiej. Wysoką formę potwierdza również w trwającej cały czas rywalizacji w Lidze Europy. Nic więc dziwnego, że Reguilon znalazł się w kręgu zainteresowań wielu czołowych europejskich klubów.

Obrońca latem ma wrócić do Realu Madryt, ale raczej nie zagrzeje na dłużej miejsca w klubie z Santiago Bernabeu. W zespole Królewskich miałby bowiem niewielkie szanse na regularne występy, biorąc pod uwagę to, że do dyspozycji trenera Zinedine’a Zidane’a pozostają również Marcelo i Ferland Mendy. Władze Realu zdają sobie z tego sprawę i są gotowi na jego sprzedaż podczas letniego okna transferowego.

Chętnych na Reguilona nie brakuje

Do tej pory najczęściej w kontekście transferu Reguilona wymieniane były kluby Premier League. Poważne zainteresowanie wykazywali przedstawiciele Chelsea i Evertonu, ale piłkarz ma znajdować się również na celowniku Arsenalu. Przenosiny na angielskie boiska wydają się być najbardziej prawdopodobną opcją, ale jak się okazuje nie jedyną.

Jak informuje Sportitalia, powołując się na słowa dyrektora sportowego Napoli Cristiano Giuntoliego, również włoski klub chętnie sięgnąłby po hiszpańskiego defensora. Nie wiadomo jednak, czy Napoli będzie w stanie konkurować pod względem finansowym z przedstawicielami angielskiej Premier League. Nie ma bowiem wątpliwości, że władze Realu Madryt będą starały się ugrać dla siebie jak najwięcej.

Komentarze