Nagelsmann: moje stanowisko ws. Lewandowskiego jest znane

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Przed ostatnią kolejką Bundesligi tematem numer jeden w Bayernie Monachium jest przyszłość Roberta Lewandowskiego, dla którego występ przeciwko Wolfsburgowi może być ostatnim w barwach bawarskiego giganta. O przyszłość reprezentanta Polski podczas konferencji prasowej pytany był także trener Bayernu Julian Nagelsmann.

  • Według niemieckich mediów odejście Roberta Lewandowskiego z Bayernu podczas letniego okna transferowego jest coraz bardziej prawdopodobne
  • Reprezentant Polski nie zamierza przedłużać wygasającego w przyszłym roku kontraktu z bawarskim klubem
  • Podczas piątkowej konferencji prasowej na pytania dotyczące Lewandowskiego odpowiadał Julian Nagelsmann

Lewandowski zdecydowany na odejście

Robert Lewandowski miał w ostatnich dniach poinformował władze Bayernu, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu 2023 roku kontraktu z klubem. Nie jest również tajemnicą, że pozyskaniem polskiego napastnika poważnie zainteresowana jest FC Barcelona, a reprezentujący interesy Lewandowskiego Pini Zahavi prowadził już rozmowy z władzami katalońskiego klubu.

Choć jeszcze niedawno odejście Lewandowskiego z Bayernu po zakończeniu obecnego sezonu wydawało się nierealne, teraz coraz częściej mówi się o takim scenariuszu. Według informacji Bild władze mistrzów Niemiec zaczynają rozważać możliwość sprzedaży Polaka już teraz, jeżeli rzeczywiście będzie chciał odejść z klubu.

Nagelsmann unika odpowiedzi

Pytań o przyszłość Lewandowskiego nie zabrakło również podczas piątkowej konferencji prasowej przed meczem z Wolfsburgiem, w której udział wziął trener Julian Nagelsmann. Szkoleniowiec nie chciał jednak komentować tych doniesień i odesłał dziennikarzy z pytaniami do osób odpowiedzialnych w klubie za transfery oraz samego zawodnika.

– Stanowisko klubu, moje stanowisko w sprawie Roberta jest znane. Znana jest również jego sytuacja kontraktowa – powiedział Nagelsmann. – Nie udzielam informacji na wszystkie inne tematy, które pojawiają się w rozmowach, ale to są rzeczy, o które można zapytać zawodnika, a także Hasana – kontynuował.

– Nigdy nie mówię o rzeczach, które omawiam zawodnikami w cztery oczy. Nie są one nigdy przeznaczone dla publiczności. O wszystko inne musisz zapytać Roberta sam – dodał.

Nagelsmann zaprzeczył również, jakoby Lewandowski był niezadowolony z systemu gry Bayernu.  – Nie skarżył się. Powiedział, że zostało to źle przetłumaczone. Statystycznie otrzymał o dwa podania mniej niż w poprzednim sezonie. Ma najwięcej strzał na bramkę w Bundeslidze – 150, o 50 więcej niż drugi zawodnik – dodał Nagelsmann.

Zobacz także: Bayern kontaktował się z następcami Lewandowskiego

Komentarze