Emirates Stadium
Emirates Stadium fot. Wojciech Witkowski

Mustafi na wylocie z Arsenalu

Jeden z najbardziej krytykowanych piłkarzy Arsenalu w poprzednim sezonie, Shkodran Mustafi, ma latem pożegnać się z The Emirates, ale na razie na zasadzie wypożyczenia. Usługami niemieckiego obrońcy zainteresowane jest tureckie Fenerbahce.

Czytaj dalej…

27-letni zawodnik z pewnością nie może zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych – Arsenal na finiszu ligi stracił możliwość gry w kolejnej edycji Champions League notując serię spotkań bez wygranej w lidze, a także przegrywając wysoko w finale Ligi Europy przeciwko Chelsea.

Jednym z głównych winowajców w opinii zarówno kibiców, jak i ekspertów, jest właśnie Mustafi, którego liczne błędy kończyły się stratą gola w najmniej odpowiednim momencie. Mustafi ma zostać jedną z ofiar “czystki”, którą latem przeprowadzić chce niezadowolony z występów swoich podopiecznych Unai Emery.

Pomocną dłoń do reprezentanta Niemiec wyciągnąć ma Fenerbahce – w poprzednim sezonie, ekipa ze Stambułu zajęła w tureckiej Super Lidze dopiero szóstą pozycję. Mustafi w poprzednim sezonie wystąpił w barwach Arsenalu 38 razy i zdobył trzy gole.

Komentarze