Mesut Oezil jest już w Stambule

Mesut Oezil
Mesut Oezil PressFocus

Transfer Mesuta Oezila do Fenerbahce jest już niemalże przesądzony. Pomocnik Arsenalu wylądował już w Stambule, gdzie przejdzie badania medyczne.

W niedzielę Fenerbahce wrzuciło na swoje twitterowe konto zdjęcie Mesuta Oezila po tym, jak niemiecki pomocnik wyszedł z samolotu w Stambule. Wygląda więc na to, że siedmioletnia przygoda byłego gracza Realu Madryt z Arsenalem dobiega końca.

Smutny koniec pięknej historii

Mesut Oezil wzmocnił Kanonierów za kwotę 47 milionów euro. Z londyńską ekipą sięgnął po cztery Puchary Anglii i dwie Tarcze Wspólnoty. Jego najlepszym sezonem na Emirates była kampania 2015/2016. Wówczas w samej lidze Mesut Oezil zanotował 19 asyst do partnerów. W lutym 2018 roku Niemiec podpisał nowy kontrakt z Arsenalem, dzięki któremu stał się najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii klubu. Ogromne, sięgające 350 tysięcy funtów tygodniowo, zarobki, nie przeszkodziły jednak Mikelowi Artecie w odsunięciu go od składu. Od marca 2020 roku Mesut Oezil nie zagrał spotkania w koszulce Arsenalu. W obecnej kampanii nie został nawet zgłoszony na listę piłkarzy upoważnionych do występów w rozgrywkach Premier League i Ligi Europy. Gdy tylko otworzyło się zimowe okienko transferowe, pomocnik postanowił odejść.

W niedzielę sam zawodnik potwierdził swój transfer w wywiadzie z turecką telewizją.

Jestem fanem Fenerbahce. Przez to jestem bardzo zadowolony z transferu do Turcji. Jestem też bardzo podekscytowany. Bóg dał mi szansę założyć tę koszulkę jako kibicowi Fenerbahce. Będę więc nosił ją z honorem i zrobię wszystko dla drużyny – zapowiedział Mesut Oezil.

Niemiec ma przejść do tureckiej drużyny na zasadzie wolnego transferu po tym, jak przedwcześnie rozwiąże swój kontrakt z Arsenalem. Zawodnik zrezygnuje z pozostałych pieniędzy, jakie klub z Londynu musiałby mu zapłacić i podpisze z Fenerbahce 3,5-letnią umowę.

Komentarze