Lionel Messi
Lionel Messi fot. Pressfocus

Messi zachowuje spokój ws. swojej przyszłości

Lionel Messi ma umowę z FC Barceloną tylko do końca czerwca 2021 roku. Jak na razie nie doszło jednak do żadnych rozmów między Argentyńczykiem a sternikami Dumy Katalonii w sprawie nowej umowy. Serwis Goal.com podaje również, że nikt nie kontaktował się z klubem, chcąc pozyskać piłkarza.

Lionel Messi i jego przyszłość w zespole z Katalonii to temat piłkarski, który w ostatnim czasie jest jednym z głównych i niezwykle ekscytujących świat. Chociaż swego czasu spekulowano o różnych ekipach chętnych na pozyskanie zawodnika, to okazuje się, że jak na razie nikt nie kontaktował się z Barceloną w tej sprawie.

Sześćiokrotny zdobywca Złotej Piłki przede wszystkim łączony jest przez media z przeprowadzką do Manchesteru City. W angielskim teamie reprezentant Argentyny znów mógłby trafić pod skrzydła Josepa Guardioli.

Messi i jego przyszłość, czyli chętnych nie brakuje

Klub z Etihad Stadium nie jest jednak jedynym, chcącym pozyskać giganta futbolu. Paris Saint-Germain też z otwartymi ramionami przyjęłoby zawodnika, a przede wszystkim mistrzów Francji stać byłoby na to, aby spełnić oczekiwania finansowe Messiego.

Okazuje się w każdym razie, że jak dotąd, żaden klub nie złożył zapytania w sprawie ewentualnego transferu z udziałem piłkarza. Zresztą Messi i jego pełnomocnicy przekonują na każdym kroku, że nie jeszcze nie pora, aby rozmawiać o takich sprawach. Messi koncentruje się aktualnie na tym, aby dawać z siebie wszystko w meczach Barcy.

Argentyńczyk rozmowy z ewentualnymi nowymi pracodawcami będzie mógł prowadzić od stycznia. Z kolei do nowego klubu może trafić na zasadzie wolnego transferu od 1 lipca przyszłego roku. W związku z tym nie dziwi, że Messi i jego przedstawiciele zachowują spokój.

33-latek urodzony w Rosario wystąpił łącznie w 747 meczach Barcy, w których zdobył 642 bramki.

Komentarze