Hitowy transfer Legii Warszawa, latem pozyska czołowego napastnika Ekstraklasy

Marc Gual
fot. PressFocus Na zdjęciu: Marc Gual

Marc Gual zostanie latem nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Hiszpański napastnik miał już podpisać porozumienie ze stołecznym klubem – informuje Paweł Gołaszewski.

  • Marc Gual przebywa na wypożyczeniu w Jagiellonii Białystok
  • Formalnie Hiszpan jest zawodnikiem ukraińskiego Dnipro-1
  • Latem Gual zostanie napastnikiem Legii Warszawa

Hitowy transfer wewnątrz Ekstraklasy

Marc Gual trafił do Jagiellonii Białystok na wypożyczenie w marcu 2022 roku. Szybko stworzył z Jesusem Imazem duet, którego zazdrości cała Ekstraklasa. Sam napastnik wykazuje się świetnymi umiejętnościami i wysoką skutecznością, bowiem w obecnym sezonie strzelił w lidze osiem goli i dołożył do nich trzy asysty. Nie ulega wątpliwościom, że 26-latek jest jednym z najlepszych piłkarzy ofensywnych w kraju, dlatego Jagiellonia z góry była nastawiona na rozstanie.

Pierwotnie Gual mógł zmienić klub już zimą, lecz zespół z Białegostoku zdołał przekonać go do pozostania przynajmniej do końca sezonu. Wówczas wygaśnie jego wypożyczenie, lecz Hiszpan nie wróci do Dnipro-1. Wszystko wskazuje na to, że wybrał już swojego nowego pracodawcę, którym będzie Legia Warszawa.

26-latek zasili latem szeregi stołecznej ekipy. To oznacza, że Legia doszła do porozumienia z Ukraińcami, którzy przedwcześnie rozwiążą jego obowiązujący do połowy 2024 roku kontrakt. Gual dogadał się już w sprawie warunków indywidualnej umowy.

To wielkie wzmocnienie Legii, która boryka się z problemami kadrowymi w ofensywie. Brakuje jej napastnika będącego gwarantem bramek. Gual z pewnością jest piłkarzem, który wprowadzi na Łazienkowską ogromną jakość.

Zobacz również:

Zieliński i Zalewski błysnęli w hicie. Roma odarta ze złudzeń [WIDEO]
Napoli - Roma

Napoli wygrało siedemnasty mecz w tym sezonie Serie A. W niedzielę lider tabeli pokonał 2:1 Romę. Z dobrej strony pokazali się Polacy. Roma przegrała po raz pierwszy od 6 listopada zeszłego roku Sposób na rzymian znalazło Napoli Po asyście zaliczyli Piotr Zieliński i Nicola Zalewski Napoli odjeżdża konkurencji Ostatni niedzielny mecz w 20. kolejce Serie

Czytaj dalej…

Komentarze