Manchester City zaciera ręce. Transfer Gvardiola możliwy tylko pod jednym warunkiem

Manchester City nieustannie pragnie ściągnąć do zespołu Josko Gvardiola. Chorwat jest chętny na przenosiny do triumfatora Ligi Mistrzów. Lipsk zgodzi się na transfer, lecz chce otrzymać za swojego defensora rekordowe pieniądze - donosi Fabrizio Romano.

Josko Gvardiol
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Josko Gvardiol
  • Josko Gvardiol jest ceniony przez najlepsze kluby w Europie
  • Manchester City od dawna traktuje go jako wymarzone wzmocnienie defensywy
  • Lipsk chce zarobić na swoim piłkarzu rekordowe pieniądze

Obywatele rozbiją bank?

W trakcie mistrzostw świata w Katarze Josko Gvardiol udowodnił, że śmiało można go stawiać wśród najlepszych środkowych obrońców na świecie. Defensor Lipska już podczas swojego debiutanckiego sezonu w Bundeslidze dał się poznać jako gracz o olbrzymim potencjale, a ostatnie miesiące tylko to potwierdziły.

Wielkim fanem umiejętności reprezentanta Chorwacji jest sam Pep Guardiola, którzy nieustannie marzy o ściągnięciu go na Etihad Stadium. Rozmowy w sprawie ewentualnego transferu były prowadzone już w zeszłym roku, lecz Lipsk nie był zainteresowany sprzedażą. Teraz sytuacja może się zmienić, gdyż transferu chce przede wszystkim Gvardiol.

Manchester City jest gotowy przystąpić do prac nad letnim transferem, jeśli tylko sfinalizuje zakup Mateo Kovacicia. Władze Lipska skłaniają się ku sprzedaży chorwackiego stopera, natomiast chcą zarobić na nim rekordowe pieniądze. Aktualnie najdroższym obrońcą na świecie jest Harry Maguire, za którego Manchester United zapłacił niegdyś aż 87 milionów euro.

Zobacz również: Wyprowadzka z Old Trafford nieunikniona? Skrzydłowy Man Utd może trafić do Tottenhamu

Komentarze