Manchester City nie rezygnuje z defensora Juventusu

Manchester City już latem zabiegał bezskutecznie o Leonardo Bonucciego. Zdaniem włoskich mediów Pep Guardiola nadal liczy na to, że uda mu się pozyskać tego zawodnika. Widzi w nim następcę Vincenta Kompany’ego.

The Citizens wciąż nie odbudowali się po stracie doświadczonego belgijskiego defensora. Choć latem zainwestowano niemałe pieniądze, to obrona angielskiego zespołu wciąż popełnia błędy. Brakuje w niej przywódcy i zawodnika z doświadczeniem.

Zdaniem Pepa Guardioli idealnym rozwiązaniem byłoby pozyskanie Bonucciego. Defensor Juventusu ma jednak ważny kontrakt przez kolejne cztery lata. The Citizens bezskutecznie zabiegali o niego w ostatnim oknie transferowym.

Bonucci rozegrał ponad 400 meczów dla Starej Damy i zdobył z nią osiem tytułów Scudetto. Wcześniej podkreślał, że schlebia mu zainteresowanie ze strony Guardioli, ale pragnie kontynuować karierę w Turynie. W Manchesterze liczą najwyraźniej na to, że Włoch zmieni jeszcze zdanie.

Serwis Transfermarkt wycenia teraz Bonucciego na 16,2 miliona funtów. Wydaje się jednak, że chcąc go pozyskać, Manchester City musiałby wyłożyć więcej pieniędzy.

Komentarze