Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Man Utd chce za Lukaku ponad 79 mln funtów

Najnowsze doniesienia medialne sugerują, że Manchester United oczekuje za Romelu Lukaku sumy większej niż 79 milionów funtów (84,7 miliona euro), które klub z Old Trafford przeznaczył na transfer zawodnika, pozyskując go z Evertonu. Z pewnością taka wiadomość nie przypadnie do gustu władzom Interu Mediolan, które są poważnie zainteresowane transferem Belga.

Czytaj dalej…

Dyrektor sportowy Nerazzurrich w osobie Piero Ausilio potwierdził ostatnio, że klub z Lombardii podjął rozmowy z Man Utd ws. pozyskania Lukaku. Sky Sports i The Telegraph donoszą z kolei, angielski klub liczy na potężny zastrzyk pieniędzy związany ze sprzedażą reprezentanta Belgii.

Powyższy stan rzeczy może być podyktowany tym, że były klub Lukaku zapewnił sobie przy umowie z Man Utd procent od kolejnego transferu z udziałem zawodnika. Tym samym Everton może spodziewać się przy ewentualnej transakcji z udziałem Belga mniej więcej pięciu milionów funtów.

Jeśli powyższe informacje okażą się faktem, to wszystko wskazuje na to, że przedstawiciel Serie A będzie chciał rozłożyć spłatę na raty na okres trzech lat lub po prostu poszukać alternatywnego rozwiązania, próbując pozyskać innego zawodnika. Włoskie środki masowego przekazu już sugerowały, że szeregi Interu może zasilić Ante Rebić.

Dodajmy, że Lukaku właśnie skończył 26 lat. Piłkarz po transferze do teamu z czerwonej części Manchesteru nie spełnił jednak nadziei władz angielskiego klubu, notując w 45 spotkaniach w ostatniej kampanii 15 trafień i cztery asysty.


Komentarze