Man Utd był zainteresowany gwiazdą reprezentacji Francji

Antoine Griezmann
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antoine Griezmann

Man Utd latem zeszłego roku był poważnie zainteresowany pozyskanie Antoine’a Griezmanna, podaje Sky Sports. Odbywało się to w czasie, gdy był finalizowany temat z transakcją Casemiro. Dyrektor sportowy klubu z Old Trafford John Murtaugh i konsultant ds. rekrutacji Tom Keane skontaktowali się z otoczeniem francuskiego zawodnika.

  • Ciekawe wieści pojawiły się w angielskich mediach
  • Sky Sports przekazał, że Man Utd latem minionego roku był bardzo zainteresowany pozyskaniem Antoine’a Griezmanna
  • Francuski napastnik broni aktualnie barw Atletico Madryt

Griezmann mógł zakotwiczć w Man Utd

Man Utd w trakcie ostatniej letniej sesji transferowej byli podobno blisko sfinalizowania bardzo solidnego wzmocnienia. Przedstawiciele angielskiego mocno zaangażowali się w opcję pozyskania Antoine’a Griezmanna.

Sky Sports przekonywało, że temat transferu miała ułatwić sytuacja, gdy reprezentant Francji przebywał w szeregach Atletico nie dłużej niż pół godziny. W ten sposób klub z Wanda Metropolitano chciał uniknąć aktywowania klauzuli o obowiązkowym wykupieniu piłkarza z FC Barcelony za 40 milionów euro.

Tajemnicą poliszynela jest to, że Griezmann był zaszczycony tym, że Man Utd chciał go pozyskać. Niemniej zawodnik priorytetowo traktował sfinalizowanie transferu definitywnego z Atletico. Ostatecznie taki stan rzeczy miał miejsce w październiku 2022 roku.

Należy zauważyć, że dzisiaj aktualny wicemistrz świata może rozważyć opuszczenie klubu z Madrytu tylko wtedy, gdy Diego Simeone zakończy współpracę z Atletico. Argentyńczyk ma kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Griezmann najaktywniej przeciwstawiał się Benzemie w reprezentacji Francji

Komentarze