Man City bez skrupułów walczy o Haalanda

Erling Haaland
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Manchester Evening News podaje, że przedstawiciele Manchesteru City odwiedzili w szpitalu słynnego agenta piłkarskiego Mino Raiolę, reprezentującego interesy Erlinga Haalanda. Norweski napastnik w powszechnej opinii jest jednym z głównych celów klubu z Etihad Stadium. Działacze angielskiego klubu liczyli podobno na przyspieszenie negocjacji w sprawie transferu reprezentanta Norwegii.

  • Erling Haaland wciaż nie może być pewny swojej przyszłości
  • Manchester Evening News podał, że Mino Raiola został odwiedzony przez sterników Man City w celu przyspieszenia negocjacji dotyczących transferu Norwega
  • Młody napastnik podobno uzgodnił już warunki indywidualnego kontrakt z klubem z Premier League

Man City nie odpuszcza w wyścigu po Haalanda

Manchester Evening News przekonuje, że wizyta przedstawicieli Manchesteru City w szpitalu u Mino Raioli ma na celu przyspieszenie negocjacji w sprawie transferu z udziałem Erlinga Haalanda. Norweski zawodnik jest jednym z najbardziej rozchwytywanych na rynku transferowym. Latem ma być natomiast aktywna klauzula odstępnego w wysokości 75 milionów euro za piłkarza.

Wcześniej media na całym świecie zaliczyły wpadkę, rozpowszechniając – jak się później okazało – nieprawdziwe wieści o śmierci Mino Raioli, który zmaga się z poważną chorobą płuc. Znany agent piłkarski przeszedł nawet operację. Ostatecznie doniesienia o śmierci Raioli zdementował jego asystent.

W kontekście Haalanda ostatnio pojawiły się natomiast wieści, że zawodnik przystał na warunku Man City, decydując się na podpisanie umowy na pięć lat z pensją 600 tysięcy euro tygodniowo. Jeśli to okaże się faktem, to młody napastnik będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem w Premier League.

Haaland broni barw Borussii Dortmund od stycznia 2020 roku. W tym sezonie wystąpił w 21 meczach, w których strzelił 18 goli, a ponadto zaliczył osiem asyst.

Czytaj więcej: Mino Raiola walczy o życie. Jest w krytycznym stanie

Komentarze