Legia Warszawa z ważnym wzmocnieniem składu [WIDEO]

Rafał Augustyniak
Pressfocus Na zdjęciu: Rafał Augustyniak

W sobotę Legia Warszawa poinformowała w oficjalnym komunikacie, że jej nowym zawodnikiem został Rafał Augustyniak. Defensywny pomocnik od początku lipca pozostawał bez klubu, po tym jak wygasł jego kontrakt z Uralem Jekaterynburg.

  • Kontrakt Rafała Augustyniaka z Uralem wygasł wraz z końcem czerwca i piłkarz pozostawał bez klubu
  • Sprowadzić go postanowiła Legia Warszawa
  • To ważne wzmocnienie składu Wojskowych – 28-latek może występować zarówno na pozycji defensywnego pomocnika, jak i środkowego obrońcy

Od kilku tygodni mówiło się o tym, że Legia Warszawa jest poważnie zainteresowana Rafałem Augustyniakiem. 28-latek przez trzy ostatnie lata reprezentował barwy rosyjskiego Urala Jekaterynburg, z którym próbował się rozstać niemal od początku wojny z Ukrainą. Z tego względu nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu, który wygasł wraz z końcem czerwca. 

– Transfer Rafała Augustyniaka to jedna z najważniejszych decyzji klubu w letnim oknie transferowym. Pozyskaliśmy zawodnika o mocnej sferze mentalnej oraz osobowości lidera na boisku i w szatni, który będzie dawał pewność siebie i stabilizację zespołowi. Rafał ma te cechy, wyróżnia się również bardzo dobrymi wartościami motorycznymi i może występować na dwóch pozycjach: defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy. Oczekuję, że jego charakterystyka pomoże nam osiągnąć w tym sezonie lepsze wyniki – stwierdził dyrektor sportowy Wojskowych, Jacek Zieliński. 

Zadowolenie z rozwoju sytuacji wyraził także sam zawodnik, który w przeszłości reprezentował barwy wielu polskich zespołów, m.in. Widzewa Łódź, Jagielloni Białystok, czy Miedzi Legnica. 

– Chcę jak najszybciej rozpocząć treningi z drużyną, a potem wywalczyć sobie miejsce w składzie. Jeżeli przychodzę do Legii to wiadomo, że chcę walczyć o najwyższe cele – podkreślił nowy zawodnik Legii.

Komentarze