Lazio pozyskało obrońcę kosztem Milanu

Mate0 Musacchio
Mate0 Musacchio fot. PressFocus

SS Lazio oficjalnie poinformowało, że pozyskało Mateo Musacchio z AC Milanu. Suma transakcji wyniosła mniej więcej milion euro. 30-latek z rzymianami związał się kontraktem do końca sezonu z opcją przedłużenia do 2023 roku.

SS Lazio wzmocniło się jednocześnie w defensywie. Argentyńczyk to środkowy obrońca, który w tym sezonie wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach. Musacchio bronił barw Rossonerich od 2017 roku. Do włoskiej ekipy zawodnik trafił z Villarreal CF za 18 milionów euro. Łącznie w mediolańskiej drużynie piłkarz rozegrał 75 meczów.

Argentyńczyk w pierwszym sezonie po transferze z ligi hiszpańskiej był pierwszoplanową postacią w obronie mediolańczyków. Niemniej po kontuzji nie zdołał już odbudować swojej dyspozycji do tego stopnia, aby znów stawiał na niego trener Stefano Pioli.

Tymczasem fakt, że ostatnio urazu w Lazio doznał Luiz Felipe Ramos, sprawił, że stołeczny klub był zmuszony wzmocnić się w defensywie. Wybór padł na Musacchio, który dzisiaj rano przeszedł testy medyczne, a następnie parafował półroczny kontrakt z klubem.

Swój pierwszy mecz w nowych barwach doświadczony defensor może zaliczyć już w weekend, gdy rywalem rzymian będzie Atalanta BC. Lazio aktualnie plasuje się na siódmym miejscu w tabeli, legitymując się dorobkiem 34 punktów na koncie.

Godne uwagi jest to, że w trakcie swojej kariery piłkarskiej Musacchio zaliczył sześć meczów w reprezentacji Argentyny. Pierwsze kroki w życiu piłkarskim zawodnik stawiał natomiast w River Plate, skąd trafił do europejskiej piłki, gdy na transfer z udziałem zawodnika zdecydowali się działacze Villarreal CF.

Komentarze

Na temat “Lazio pozyskało obrońcę kosztem Milanu