Krzysztof Piątek zagra w lidze tureckiej?

Krzysztof Piątek
PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Szukając nowego napastnika, Fenerbahce znalazło alternatywę dla transferu Maxiego Gomeza. Na liście życzeń tureckiego klubu znalazł się Krzysztof Piątek, który w razie niepowodzenia transferu zawodnika Valencii mógłby trafić do Stambułu.

  • Krzysztof Piątek znalazł się na celowniku Fenerbahce
  • Polak jest plan awaryjnym dla Turków w przypadku niepowodzenia transferu Maxi Gomeza
  • Zespół ze Stambułu jest zainteresowany wypożyczeniem Piątka z opcją wykupu

Nowy kierunek dla Krzysztofa Piątka

Fenerbahce zintensyfikowało w ostatnim czasie rozmowy z Valencią w sprawie transferu Maxi Gomeza. Jednak negocjacje wciąż się przeciągają, dlatego turecki klub postanowił poszukać alterntyw.

Okazało się, że władze Fenerbahce, które porozumiało się z gwiazdą Urugwaju, ale miało trudności z przekonaniem Valencii do transferu, również ustaliły plan B. Zgodnie z przekazywanymi informacjami przez Aksam.com.tr, Fenerbahce zainteresowało się Krzysztofem Piątkiem, obecnie występującym w barwach Herthy Berlin.

Według doniesień tego źródła kierownictwo ekipy ze Stambułu skontaktowało się z już z agentem reprezentanta Polski oraz z niemieckim klubem. Mówi się, że Fenrbache jest zainteresowane wypożyczeniem zawodnika z opcją wykupu po sezonie. Wszystko na wypadek, gdyby transfer Maxi Gomeza nie wypalił.

Turecki serwis podkreśla, że Piątek po znakomitym sezonie w Genui za 35 milionów euro trafił do Milanu, gdzie jednak nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Obecny kontrakt Krzysztofa Piątka z Herthą Berlin obowiązuje do 2025 roku. Polak jest wyceniany na około 12 mln euro.

Zobacz również: Spezia ogłosiła transfer polskiego bramkarza

Komentarze