Kolejny Polak zagra w Premier League. Dołączy do kadrowicza

Bartłomiej Drągowski
Pressfocus Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski w letnim oknie transferowym opuści Serie A. Polak miał propozycje z Hiszpanii, ale finalnie zdecydował się na inny kierunek.

  • W sezonie 2022/2023 Bartłomiej Drągowski nie będzie reprezentował Fiorentiny
  • Polski bramkarz przeniesie się do Premier League
  • W nowym klubie 24-latek spotka kolegę z reprezentacji Polski

Polska kolonia w Premier League coraz większa

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się już w listopadzie. Dla piłkarzy, którzy mają problemy z regularną grą letnie okno transferowe to zatem ostatnia szansa na zmianę klubu w celu częstych występów. Z tej opcji niedługo skorzysta Bartłomiej Drągowski.

Polski bramkarz potrzebował sporo czasu na przebicie się do podstawowego składy Fiorentiny, do której trafił w lipcu 2016 roku. Od tego momentu 24-latek w barwach Fiołków zagrał 86 razy, z czego 20-krotnie zachował czyste konto.

Bieżący sezon Drągowski spędził niemal w całości na ławce rezerwowych (problemy zdrowotne i obniżka formy). Polak chce występować regularnie, więc postanowił zmienić barwy klubowe. Zainteresowane jego pozyskaniem były drużyny z Hiszpanii (wymieniano nawet Barcelonę jako zmiennik ter Stegena). 24-latka nie zobaczymy jednak w La Lidze.

Drągowski zdecydował się na wzmocnienie Southampton, które zajmuje aktualnie miejsce numer 15 w tabeli Premier League. Angielski zespół nie będzie miał problemu ze spełnieniem oczekiwań Fiorentiny. Portal Transfermarkt wycenia polskiego bramkarza na dziewięć milionów euro. W nowym zespole 24-latek spotka Jana Bednarka. W meczach stanie zaś naprzeciw innych rodaków (Mateusz Klich, Przemysław Płacheta, czy Łukasz Fabiański).

Czytaj także: La Liga. Półfinalista Ligi Mistrzów drży o Ligę Konferencji, Deportivo pogryzione przez psa ogrodnika

Komentarze