Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. PressFocus

Klub z Premier League zainteresowany Piątkiem

Krzysztof Piątek według doniesień Przeglądu Sportowego niewykluczone, że niebawem znów zmieni klub. Reprezentanta Polski chce podobno angielskie Fulham FC. Sternicy klubu z Londynu chcieliby wypożyczyć byłego napastnika AC Milanu z opcją transferu definitywnego.

Krzysztof Piątek aktualnie broni barw Herthy Berlin. Pobyt polskiemu napastnikowi w stolicy Niemiec wyraźnie jednak nie służy. 25-latek w ogóle nie przypomina zawodnika, który błyszczał skutecznością w szeregach Genoi CFC, czy w pierwszym półroczu swojego pobytu w AC Milanie.

W związku z powyższym nie milkną doniesienia związane z przyszłością zawodnika. Piątka tej zimy łączono już z powrotem do Włoch. Polski napastnik znajdował się na liście życzeń Genoi CFC oraz Parmy Calcio. Niemniej na razie do konkretnych rozmów nie doszło.

Inaczej ma się sprawa w przypadku Fulham. W przypadku klubu z Premier League wygląda na to, że działacze angielskiej ekipy są zdecydowani na to, aby pozyskać polskiego napastnika, który w tym sezonie rozegrał 18 spotkań, notując w nich cztery trafienia i dwie asysty.

Obecny kontrakt Il Pistolero z berlińską ekipą obowiązuje do 2025 roku. W sobotnim spotkaniu w ramach 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy Piątek pojawił się na boisku w 64. minucie. Wyróżnił się walecznością i chęcią gry, ale nie miało to przełożenia na sytuacje strzeleckie w wykonaniu Polaka.

Fulham to natomiast osiemnasty zespół w tabeli angielskiej ekstraklasy. Podopieczni Scotta Parkera bronią się przed spadkiem z ligi, mając aktualnie pięć punktów straty do bezpiecznej strefy, która coraz bardziej oddala się z pola widzenia londyńczyków.

Komentarze