Klub z Premier League zainteresowany Piątkiem

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. PressFocus

Krzysztof Piątek według doniesień Przeglądu Sportowego niewykluczone, że niebawem znów zmieni klub. Reprezentanta Polski chce podobno angielskie Fulham FC. Sternicy klubu z Londynu chcieliby wypożyczyć byłego napastnika AC Milanu z opcją transferu definitywnego.

Krzysztof Piątek aktualnie broni barw Herthy Berlin. Pobyt polskiemu napastnikowi w stolicy Niemiec wyraźnie jednak nie służy. 25-latek w ogóle nie przypomina zawodnika, który błyszczał skutecznością w szeregach Genoi CFC, czy w pierwszym półroczu swojego pobytu w AC Milanie.

W związku z powyższym nie milkną doniesienia związane z przyszłością zawodnika. Piątka tej zimy łączono już z powrotem do Włoch. Polski napastnik znajdował się na liście życzeń Genoi CFC oraz Parmy Calcio. Niemniej na razie do konkretnych rozmów nie doszło.

Inaczej ma się sprawa w przypadku Fulham. W przypadku klubu z Premier League wygląda na to, że działacze angielskiej ekipy są zdecydowani na to, aby pozyskać polskiego napastnika, który w tym sezonie rozegrał 18 spotkań, notując w nich cztery trafienia i dwie asysty.

Obecny kontrakt Il Pistolero z berlińską ekipą obowiązuje do 2025 roku. W sobotnim spotkaniu w ramach 18. kolejki niemieckiej ekstraklasy Piątek pojawił się na boisku w 64. minucie. Wyróżnił się walecznością i chęcią gry, ale nie miało to przełożenia na sytuacje strzeleckie w wykonaniu Polaka.

Fulham to natomiast osiemnasty zespół w tabeli angielskiej ekstraklasy. Podopieczni Scotta Parkera bronią się przed spadkiem z ligi, mając aktualnie pięć punktów straty do bezpiecznej strefy, która coraz bardziej oddala się z pola widzenia londyńczyków.

Komentarze