Inter nadal obserwuje pomocnika Barcelony. Transfer jednak dojdzie do skutku?

Franck Kessie znajduje się w trudnej sytuacji w FC Barcelonie. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przybył do klubu dopiero zeszłego lata, ale nie udało mu przebić do pierwszego składu, dlatego jest łączony z odejściem. Jego sytuację monitoruje Inter.

Franck Kessie
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Franck Kessie
  • Inter nadal jest zainteresowany pozyskaniem Francka Kessiego
  • Transfer był już szeroko komentowany podczas styczniowego mercato
  • Teraz temat powraca w kontekście letniego okienka

Kessie łączony z transferem do Interu

Inter Mediolan naciskał na transfer Kessiego już w styczniu. Wtedy jednak nerazzurri nie osiągnęli porozumienia z FC Barceloną również ze względu na niechęć Iworyjczyka do odejścia z klubu. Jednak spekulacje na temat jego opuszczenia ekipy z Camp Nou nigdy nie ustały.

Nerazzurri nie zrezygnowali jeszcze z ambicji pozyskania Kessiego. Według Gerarda Romero, finaliści Ligi Mistrzów nadal interesują się pomocnikiem Barcelony i stale monitorują jego sytuację na Camp Nou.

Kessie rozegrał aż 42 mecze we wszystkich rozgrywkach, strzelając trzy gole i notując tyle samo asyst. Jednak rozpoczął zaledwie sześć meczów La Liga od pierwszej minuty, co jasno wskazuje, gdzie znajduje się w hierarchii Xaviego.

Były pomocnik AC Milan przegrywa rywalizację z Pedrim, Gavim i Frenkim de Jongiem. Ponadto Barcelona planuje latem pozyskać Ilkaya Gundogana i Lionela Messiego, dlatego jego sytuacja prawdopodobnie tylko się pogorszy. W związku z tym Duma Katalonii ma nadzieję zarobić na jego sprzedaży, co pomoże im spełnić wymagania finansowego Fair Play.

Chociaż uważa się, że Kessie jest niechętny do odejścia, menedżer Xavi planuje z nim porozmawiać, aby przekonać go, że odejście byłoby najlepszą możliwą opcją dla wszystkich zaangażowanych stron.

Zobacz również: Wciąż niejasna przyszłość Jose Mourinho

Komentarze