Europejskie potęgi powalczą za rok o transfer gwiazdy Borussi Dortmund

Jude Bellingham
Pressfocus Na zdjęciu: Jude Bellingham

Jude Bellingham to jeden z najbardziej rozchwytywanych Anglików młodego pokolenia. Pomocnik w ostatnim sezonie mocno się rozwinął, a jego wartość szacowana jest już na 80 milionów euro. Według The Athletic, w trakcie letniego okienka transferowego w 2023 roku walkę o jego transfer stoczy wiele topowych zespołów.

  • Jude Bellingham wyrasta na największą gwiazdę Borussi Dortmund
  • 19-latek wyceniany jest już przez portal Transfermarkt na 80 milionów euro
  • Wicemistrzowie Niemiec zapowiedzieli, że nie sprzedadzą Anglika tego lata
  • Wiele topowych europejskich klubów liczy, że uda im się sprowadzić pomocnika latem 2023 roku

Bellingham jednym z największych młodych talentów

Jude Bellingham był jedną z kluczowych postaci Borussi Dortmund w poprzednim sezonie. Anglik dzięki znakomitej postawie został nominowany do nagrody Golden Boy, dla najlepszego zawodnika do lat 21. W trakcie ostatniej kampanii w 43 meczach zanotował on sześć bramek i aż 14 asyst. 

Włodarze Dortmundczyków zapowiedzieli, że nie zamierzają sprzedawać 19-latka w trakcie letniego okienka transferowego. Klub opuścił już Erling Haaland i wicemistrzowie Niemiec nie chcą tracić podczas jednego lata swoich dwóch największych gwiazd. Z tego względu topowe europejskie kluby ostrzą sobie zęby na pozyskanie reprezentanta Anglii za rok. Zdaniem dziennikarzy z The Athletic, Bellingham niemal na pewno opuści szeregi Borussi po zakończeniu sezonu 2022/23.

Wśród zespołów zainteresowanych najmocniej jego pozyskaniem wymienia się przede wszystkim kluby angielskie. Liverpool, Chelsea Londyn i Manchester United to drużyny, które kontaktowały się już z włodarzami wicemistrzów Niemiec. Oprócz nich w sytuacji pomocnika orientował się również Real Madryt. Królewscy latem sprowadzili jednak na jego pozycję Aureliena Tchouameniego. Wydaje się zatem mało prawdopodobne, by chcieli także starać się o transfer Anglika.

Czytaj dalej: Borussia ustaliła cenę wywoławczą za młodą gwiazdę

Komentarze