Perspektywiczny obrońca Ajaksu na celowniku Bayernu

Jurrien Timber
PressFocus Na zdjęciu: Jurrien Timber

20-letni obrońca Ajaksu Amsterdam Jurrien Timber zwrócił na siebie uwagę Bayernu Monachium, donoszą niemieckie media. Skauci bawarskiego zespołu są pod wrażeniem rozwoju młodego zawodnika.

  • Timber znalazł się na celowniku Bayernu Monachium
  • 20-letni obrońca rozgrywa znakomity sezon w Ajaksie Amsterdam
  • Graczem interesuje się także Manchester United

Ajaks tanio nie sprzeda swojego znakomitego obrońcy

Na początku 2022 roku Bayern Monachium był łączony z kilkoma środkowymi obrońcami. Spekulacje zintensyfikowały się po tym, jak Niklas Sule potwierdził letni transfer do Borussii Dortmund. Reprezentant Niemiec opuści Die Roten na zasadzie darmowego transferu po odrzuceniu oferty przedłużenia kontraktu z mistrzem Niemiec.

Z czasem spekulacje ucichły, a klub wpadł na pomysł, aby przesunąć na środek defensywy Benjamina Pavarda od przyszłego sezonu, dając tym samym Nianzou Kouassiemu więcej okazji do gry w pierwszym zespole.

Jednak wydaje się niemal pewne, że Bayern i tak rozejrzy się latem za środkowym obrońcą. Klub z południa Niemiec bacznie przygląda się wszystkim dobrze rokującym, młodym zawodnikom występującym na tej pozycji. Jednym z nich jest zawodnik Ajaksu Amsterdam Jurrien Timber.

Jurrien Timber prezentuje w tym sezonie imponującą formę pod wodzą Erika Ten Haga w Ajaksie. Oprócz dobrej gry na środku defensywy młody zawodnik zdołał również zaimponować na prawej obronie. Jego wszechstronność sprawia, że jest jeszcze bardziej pożądanym celem transferowym.

Holender ma przed sobą jeszcze dwa lata ważnego kontraktu. To sprawia, że klub z Amsterdamu z pewnością zażąda sporej opłaty za swojego gracza. Jeśli Bayern myśli na poważnie o pozyskaniu Timbera nie może zwlekać. Mówi się, że graczem interesuje się także Manchester United z uwagi na osobę Erika ten Haga, który może pociągnąć za sobą młodego defensora do Anglii.

Zobacz również: Milan zostanie przejęty przez Investcorp jeszcze w kwietniu

Komentarze