Jasne stanowisko Udinese ws. przyszłości De Paula

Rodrigo De Paul
Rodrigo De Paul fot. PressFocus

Rodrigo De Paul to jeden z tych zawodników, który według informacji włoskich środków masowego przekazu w tym miesiącu może zmienić klub. Dyrektor sportowy Udinese Calcio w zdecydowanym tonie zakomunikował, że zimą piłkarz na pewno nie rozstanie się z klubem. Chociaż nie wykluczył, że zawodnik może odejść latem.

Rodrigo De Paul w ostatnich miesiącach znajdował się na celowniku kilku ekip. Najczęściej w kontekście przyszłości Argentyńczyka wymieniało się takie kluby jak: Inter Mediolan, Juventus FC, czy Leeds United. Głos na temat ewentualnego transferu z udziałem 26-latka zabrał jeden z przedstawicieli Zebr z Udine. W związku z tym nie zapowiada się, aby gwiazda Udinese zmieniła klub w niedalekiej przyszłości.

Rodzina Pozzo nie myśli o sprzedawaniu najlepszych zawodników Udinese w styczniu. Zatem mogę tylko potwierdzić, że jeśli zawodnik miałby odejść, to dopiero latem. Oczywiście tylko wtedy, jeśli pojawi się atrakcyjna oferta – mówił Pierpaolo Marino w rozmowie z DAZN.

– Jedno jest pewne, że ewentualne transfery będziemy przeprowadzać po pierwszych sześciu spotkaniach w 2021 roku. Wtedy zobaczymy, czy konkretni zawodnicy będą myśleć o zmianie barw klubowych – dodał dyrektor sportowy Udinese.

De Paul w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 16 meczach, notując w nich trzy trafienia i trzy asysty. Obecny kontrakt zawodnika z klubem z Dacia Arena obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza została oszacowana przez Transfermarkt.de na 35 milionów euro.

19-krotny reprezentant Argentyny trafił do Udinese w 2016 roku z Valencii CF. Suma transakcji wyniosła trzy miliony euro. De Paul wcześniej bronił barw Racingu Club.

Komentarze