Impas na linii Bayern – Lipsk. Transfer pod znakiem zapytania

Konrad Laimer (z prawej)
Pressfocus Na zdjęciu: Konrad Laimer (z prawej)

Bayern w letnim oknie transferowym chce wzmocnić drugą linię. Trener mistrza Niemiec chce, aby do drużyny dołączył Konrad Laimer, co jednak nie jest proste.

  • Julian Nagelsmann zabiega, aby Bayern sprowadził nowego pomocnika
  • Mistrz Niemiec miał zamiar podjąć działania w sprawie Konrada Laimera
  • Lipsk zmienił jednak swoje oczekiwania finansowe

Lipsk zmienił swoje oczekiwania

Piłkarze Lipska wykonali dobrą robotę w sezonie 2021/2022. Zwłaszcza po słabym starcie minionej kampanii. Na wakacje udali się oni po wygraniu Pucharu Niemiec. Doszli też do półfinału Ligi Europy, a Bundesligę zakończyli na czwartej lokacie.

Sukcesów Lipska nie byłoby między innymi bez Konrada Laimera, czyli środkowego pomocnika, który świetnie łączył grę w obronie ze wspomaganiem kolegów blisko bramki rywala. Austriak rozegrał 43 mecze. Strzelił w nich pięć goli oraz zaliczył sześć asyst.

Laimer wyrobił sobie już markę na rynku niemieckim. Austriak czuje się świetnie w Bundeslidze. Można zatem wyobrazić sobie jego jako gracza Bayernu. Zwłaszcza, że monachijczycy są nim zainteresowani. Na transfer nalega Julian Nagelsmann, który prowadził 25-latka w Lipsku.

Aktualna umowa Laimera wiąże go z dotychczasowym pracodawcą jeszcze prze tylko rok, więc Bayern liczył, że sprowadzi gracza poniżej jego wartości rynkowej (26 milionów euro według portalu Transfermarkt). Lipsk początkowo oczekiwał za 25-latka 20 mln euro, a mistrz Niemiec proponował 18 mln euro. Sytuacja się zmieniła, ponieważ klub Laimera zamierza namówić go na nowy kontrakt. Zwiększył też swoje wymagania finansowe i teraz oczekują za Austriaka 25 mln euro.

Czytaj także: Oda do Fabinho i Thiago. Dlaczego Liverpool może mieć trudniej, a Real łatwiej

Komentarze