Manchester United o krok od porozumienia z FC Barceloną

Frenkie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Manchester United wraz z zatrudnieniem Erika ten Haga na stanowisku trenera dał mu wolną rękę odnośnie transferów. Holender na liście życzeń umieścił wiele nazwisk, a na jej czele są Frenkie de Jong i Lisandro Martinez. Jak przekazał Fabrizio Romano, Czerwone Diabły są bliskie osiągnięcia porozumienia z FC Barceloną odnośnie transferu pomocnika.

  • Manchester United próbuje ściągnąć do klubu Frenkiego de Jonga
  • Holender nie jest przekonany do przenosin do Manchesteru i chciałby zostać w Barcelonie
  • Barca potrzebuje jednak środków na transfery, wobec czego skłania się ku sprzedaży Holendra za odpowiednią kwotę

Przekonać de Jonga najtrudniejszym zadaniem

O transfer Frenkiego de Jonga Manchester United stara się niemal od zakończenia sezonu 2021/22. FC Barcelona ma wysokie wymagania finansowe i nie zamierza łatwo ulegać namowom angielskiego zespołu. Katalończycy chcą zarobić na Holendrze przynajmniej 80 milionów euro. Blaugranie zależy jednak na uzyskaniu środków niezbędnych do przeprowadzenia wzmocnień przed nowym sezonem.

Fabrizio Romano przekazał w sobotę, że oba kluby są już o krok od dojścia do porozumienia. Manchester United zaoferował za de Jonga 65 milionów euro kwoty stałej i aż 20 milionów euro w bonusach. Nieprzekonany do przenosin pozostaje Holender. Zdaje on sobie sprawę z kryzysu sportowego, w jakim znajduje się obecnie Manchester United. Pomocnik chce grać w Lidze Mistrzów, na co obecnie w Manchesterze liczyć nie może, a do tego dobrze żyje mu się w Barcelonie. Do transferu osobiście stara się go przekonać Erik ten Hag, który współpracował z nim w czasach gry w Ajaksie Amsterdam.

Dziennikarz wskazał również, że Czerwone Diabły przygotowały już ofertę za Lisandro Martineza, który jest jednym z głównych celów klubu jeśli chodzi o wzmocnienie linii obrony. To kolejny piłkarz, z którym ten Hag miał okazję pracować w ekipie mistrzów Holandii. Ajax zdaje sobie sprawę z wartości Argentyńczyka i nie zamierza akceptować za niego kwoty niższej niż 50 milionów euro.

Czytaj też: Doświadczony Argentyńczyk może wrócić na Old Trafford

Komentarze