Juventus rozważa sprowadzenie kolejnego pomocnika wobec kontuzji Pogby

Saul Niguez
Pressfocus Na zdjęciu: Saul Niguez

Kontuzja Paula Pogby to fatalna wiadomość dla sztabu szkoleniowego Juventusu, który mocno liczył na wsparcie Francuza. Ponieważ uraz wygląda na poważny, zarząd rozważa sprowadzenie w jego miejsce kolejnego pomocnika. Jak poinformowali dziennikarze Daily Mail, pod uwagę brany jest Saul Niguez.

  • Paul Pogba niedługo po powrocie do Juventusu nabawił się poważnej kontuzji
  • Na razie nieznany jest czas jego powrotu do pełni zdrowia, jednak może on wynieść nawet 6 miesięcy
  • W przypadku ziszczenia się czarnego scenariusza, Stara Dama rozważa sprowadzenie jeszcze latem Saula Nigueza

Sztab szkoleniowy Juve czeka na wiadomości od lekarzy

Paul Pogba w lipcu zdecydował się na powrót do Juventusu, po tym jak wygasłą jego umowa z Manchesterem United. Zachwycony możliwością pracy z Francuzem był Massimiliano Allegri, który chciał oprzeć na nim grę drugiej linii zespołu. Niestety Włoch będzie musiał poczekać na pomocnika jeszcze kilka tygodni. 29-latek nabawił się w trakcie presezonu poważnej kontuzji kolana. 

Sprawdź u nas:

Kontuzję można leczyć na dwa sposoby, jednak długość rehabilitacji determinuje jego dobór. Decydując się na pewniejsze rozwiązanie, w postaci “zszycia uszkodzenia” pomocnika czekałby rehabilitacja nawet 5-6 miesięczna. Oznaczałoby to, że Francuza zabraknie na mundialu w Katarze. Zarząd Starej Damy jest zaniepokojony stanem jego zdrowia, dlatego rozważa sprowadzenie w jego miejsce kolejnego pomocnika.

Kandydatem do zasilenia Juventusu jest Saul Niguez, który nie liczy się w planach Diego Simeone i chciałby odejść z Atletico Madryt. Jego pensja jest sporym obciążeniem dla klubu, który również zmaga się z problemami, jakie stwarza finansowe fair play. Według angielskich dziennikarzy Hiszpan został zaoferowany Bianconerim. Dopóki nie wiadomo, jak długi będzie rozbrat z futbolem Pogby, klub nie chce podejmować żadnych decyzji, odnośnie do potencjalnego transferu pomocnika Rojiblancos.

Sprawdź u nas: Juventus kolejnym kandydatem do sprowadzenia napastnika FC Barcelony

Komentarze