Guardiola nie chce oddawać Bernardo Silvy do Barcy

Bernardo Silva
Pressfocus Na zdjęciu: Bernardo Silva

Osobę Bernardo Silvy łączy się z potencjalnym transferem do FC Barcelony. Nie jest tajemnicą, że Portugalczyk znajduje się na liście życzeń Blaugrany, choć na przeszkodzie jak na razie stoją kwestie finansowe. Na temat przyszłości pomocnika wypowiedział się Pep Guardiola.

  • Bernardo Silva znajduje się na liście życzeń FC Barcelony
  • Duma Katalonii nawiązała już kontakt z otoczeniem Portugalczyka
  • Odejścia pomocnika nie wyobraża sobie jednak Pep Guardiola

Pep z jasnym komunikatem ws. Bernardo Silvy

Transfer Bernardo Silvy jeszcze w trakcie letniego okienka jest marzeniem FC Barcelony, a w szczególności Xaviego. Szkoleniowcowi Dumy Katalonii imponuje przegląd pola i technika piłkarza. Hiszpan prawdopodobnie widziałby go w składzie kosztem Frenkiego de Jonga, którego przyszłość nie jest pewna. O sprowadzenie Holendra zabiega Manchester United, ale 25-latek skłaniałby się raczej ku przenosinom do Chelsea.

Wobec licznych plotek na temat przyszłości Bernardo Silvy głos zabrać postanowił Pep Guardiola. Szkoleniowiec Manchesteru City zapewnił, że chciałby pozostania Portugalczyka w klubie. 

– Chcę Bernardo w Manchesterze City w 100%. On jest wyjątkowy. Nie wiem co się stanie, ale on zdaje sobie sprawę jak bardzo go tu uwielbiamy i chcemy, żeby został. Nie wiem niestety co się stanie w przyszłości – stwierdził tajemniczo Pep. 

Media już w zeszłym tygodniu przekazywały, że Bernardo Silva uzgodnił już warunki kontraktu z FC Barceloną. Wobec kłopotów finansowych Blaugrany, a także niechęci Manchesteru City do sprzedaży go, wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

Czytaj dalej: Sterling wyjaśnił powody transferu do Chelsea

Komentarze