Obrońca Arsenalu wraca do Hiszpanii

Hector Bellerin
PressFocus Na zdjęciu: Hector Bellerin

Hector Bellerin stanie przed szansą debiutu na boiskach La Liga. 26-letni Hiszpan w ostatnim dniu letniego okna transferowego pożegnał się z Arsenalem i został zawodnikiem Realu Betis.

  • Hector Bellerin został we wtorek nowym zawodnikiem Realu Betis, do którego trafił z londyńskiego Arsenalu
  • Z klubem z Emirates Stadium rozstaje się po dziesięciu latach
  • Teraz 26-letni wychowanek Barcelony stanie przed szansą debiutu w La Liga

Bellerin zamienił Arsenal na Real Betis

Rozmowy w sprawie transferu Bellerina do Realu Betis trwały od dłuższego czasu. W ich trakcie pojawiło się kilka problemów, także natury finansowej, ale ostatecznie udało się je wszystkie rozwiązać w ostatnim dniu letniego okna transferowego. Hiszpan przeszedł do klubu z Sewilli na zasadzie wypożyczenia.

Bellerin jest wychowankiem akademii piłkarskiej Barcelony, ale z katalońskim klubem rozstał się w wieku 16 lat. Już wtedy zdecydował się na przenosiny do Londynu, gdzie dołączył do szkółki Arsenalu. Zawodnikiem Kanonierów był do dzisiaj, z trzymiesięczna przerwą na wypożyczenie do Watfordu.

W pierwszej drużynie Arsenalu zadebiutował w 2014 roku, mając 19 lat i 6 miesięcy. Łącznie w barwach londyńskiego klubu rozegrał 239 spotkań, zdobywając 9 bramek i dokładając do tego 29 asyst. W samej Premier League wystąpił 183 razy, strzelając 8 goli.

Bellerin ma również na swoim koncie cztery występy w pierwszej reprezentacji Hiszpanii.

Zobacz także: Okienko transferowe na finiszu. Relacja na żywo

Komentarze