Arsenal celuje w pozyskanie duetu gwiazd RB Lipsk

Miał być najlepszy sezon od lat, a skończy się znów bez żadnego trofeum. Działacze Arsenalu czują się mocno rozczarowani ostatnimi tygodniami w wykonaniu zawodników Kanonierów. Latem planują przeznaczyć spore środki na transfery. Według portalu 90min, na celowniku klubu znaleźli się Dani Olmo i Dominik Szoboszlai.

Dominik Szoboszlai
Pressfocus Na zdjęciu: Dominik Szoboszlai
  • Arsenal znów nie sięgnął po żadne trofeum, dlatego media spodziewają się kolejnej małej przebudowy kadry
  • W kręgu zainteresowań Kanonierów znaleźli się Dani Olmo i Dominik Szoboszlai
  • Sprowadzenie obu zawodników na raz może okazać się niemożliwe. Transfer Hiszpana jest jednak bardzo realny

Kluczowi gracze Lipska przyciągnęli uwagę Arsenalu

Arsenalowi wyraźnie zabrakło pary w końcówce sezonu, przez co mistrzostwo Anglii przeszło mu koło nosa. Mikel Arteta po porażce z Nottingham Forest miał dla swoich zawodników wiele gorzkich słów w szatni. Działacze Kanonierów natomiast będą musieli przeznaczyć kolejne środki na dodatkowe letnie wzmocnienia. 

Z klubem rozstanie się przynajmniej kilku istotnych zawodników, a Mikel Arteta ma już pomysł, kim ich zastąpić. Poza Ilkayem Guendoganem, na liście życzeń Kanonierów, zdaniem dziennikarzy portalu 90min znaleźli się Dani Olmo i Dominik Szoboszlai.

Obaj zawodnicy są największymi gwiazdami RB Lipsk, dlatego wyciągnięcie ich obu z klubu nie będzie łatwe. Daniemu Olmo pozostał już tylko rok kontraktu, dlatego Byki mogą być bardziej skłonne rozstać się z reprezentantem Hiszpanii, aniżeli z Węgrem. 

Szoboszlai ma umowę ważną do końca czerwca 2025 roku, a jego klauzula odstępnego wynosi aż 70 milionów euro. Na ten moment wydaje się mało prawdopodobne, żeby Lipsk zgodził się sprzedać go za mniejszą kwotę.

Także u nas: Arsenal przygotował się na wypadek fiaska transferu Declana Rice’a

Komentarze