Gwiazda Barcy bliska przenosin do Manchesteru United

Frenkie de Jong (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong (z lewej)

Pod koniec sezonu pojawiły się plotki łączące Frenkiego de Jonga z przenosinami do Manchesteru United. Jak donosi Gerard Romero, Holender jest w trakcie negocjacji z Czerwonymi Diabłami, a kwota transferu ma wynieść między 70-80 milionów euro. Dla Barcy jest to kwestia typowo finansowa.

  • Frenkie de Jong jest w tym sezonie krytykowany w Barcelonie
  • Pomocnik może latem odejść do Manchesteru United
  • Według Gerarda Romero pomocnik na 95% odejdzie z klubu

De Jong najlepszą możliwością do zarobku

Obecna kampania jest dla Frenkiego de Jonga trzecią w barwach Dumy Katalonii. Holender jest regularnie w tym roku krytykowany i pojawiły się głosy, że nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Niezadowolony z jego postawy ma być Xavi, który preferuje w środku pola zawodników o innej charakterystyce. Ponadto klub potrzebuje pieniędzy i postrzega sprzedaż de Jonga jako możliwość zarobienia na nim środków niezbędnych do przeprowadzenia letnich transferów. 

Sam pomocnik wielokrotnie podkreślał, że w Barcelonie czuje się bardzo dobrze i nie zamierza odchodzić, jednak może się to zmienić. Według Gerarda Romero negocjacje z Manchesterem United są dość zaawansowane i piłkarz latem opuści klub. Barca ma na nim zarobić między 70 a 80 milionów euro. Najmniej do transferu jest przekonany 25-latek, który ma świadomość problemów sportowych drużyny z Manchesteru. Niewykluczone, że Czerwone Diabły nie zakwalifikują się nawet do Ligi Europy.

Czynnikiem, który może zaważyć na decyzji de Jonga jest przybycie na Old Trafford Erika ten Haga. To właśnie pod jego okiem Holender stawiał pierwsze kroki w Ajaksie Amsterdam. 52-latek jest wielkim fanem talentu pomocnika i chciałby znów z nim pracować. Frenkie de Jong w tym sezonie w barwach FC Barcelony rozegrał 45 meczów, w trakcie których zdobył cztery bramki i zanotował pięć asyst.

Czytaj też: Chelsea i Barca wymienią się zawodnikami

Komentarze