Kluczowy tydzień dla przyszłości Frenkiego de Jonga

Frenkie de Jong
Pressfocus Na zdjęciu: Frenkie de Jong

Wciąż niejasna pozostaje przyszłość Frenkiego de Jonga. Pomocnik udał się z resztą drużyny na przedsezonowe tournee do Stanów Zjednoczonych, jednak nie oznacza to, że na pewno zostanie on w FC Barcelonie. Zdaniem dziennikarzy z The Telegraph, Manchester United jest gotowy do złożenia Holendrowi propozycji nie do odrzucenia.

  • Przyszłość Frankiego de Jonga pozostaje obiektem spekulacji dziennikarzy
  • Holender jest kuszony przez Manchester United, jednak nie jest zainteresowany ofertą Czerwonych Diabłów
  • Barca wypycha go z klubu z powodu problemów finansowych
  • Holender byłby zainteresowany grą dla Chelsea lub Bayernu Monachium

Z ekonomicznego punktu widzenia Barca wolałaby sprzedać Holendra

Frenkie de Jong niezmiennie obstaje przy pozostaniu w FC Barcelonie. Pomocnik dobrze czuje się w drużynie, a perspektywa gry w Manchesterze United nie jest dla niego obecnie pociągająca. Holender zdaje sobie sprawę z problemów, jakie toczą Czerwone Diabły i nie chciałby przenosić się do zespołu, który nie gra w rozgrywkach Ligi Mistrzów. 

Działacze Barcy na czele z Mateu Alemanym i Joanem Laportą podkreślają w mediach, że pomocnik nie jest na sprzedaż. Zaznaczają jednocześnie, że jedyne co zmusiłoby ich go sprzedania Holendra, to restrykcyjne przepisy i limity ustanowione przez prezesa La Liga – Javiera Tebasa. Pensja pomocnika od przyszłego sezonu ma znacznie wzrosnąć. Hiszpańskie media przekazały, że de Jong jest rozczarowany postawą Blaugrany i czuje się wypychany z klubu. 

Według dziennikarzy z The Telepgraph Manchester United jest gotowy złożyć Frenkiemu de Jongowi jeszcze lepszą ofertę transferową. 25-latek odrzuca jednak kompletnie możliwość gry w Manchesterze. Albert Masnou ze Sportu twierdzi, że byłby on jednak skłonny przenieść się do Chelsea lub Bayernu Monachium. Problem w tym, że żaden z tych zespołów nie przedstawił Dumie Katalonii oferty za pomocnika. 

Dziennikarze Sportu nie mają wątpliwości – nadchodzący tydzień będzie kluczowy dla przyszłości de Jonga. Wydaje się, że mimo doniesień dziennikarzy o skreśleniu możliwości przejścia do Czerwonych Diabłów, to właśnie klub z Manchesteru wydaje się najbliższy sprowadzeniu Holendra.

Czytaj też: De Jong uparty i może postawić na swoim, big deal blisko upadku

Komentarze