FC Barcelona pozbędzie się Roberta Lewandowskiego? Transfer może być kwestią czasu

Sensacyjne doniesienie w sprawie Roberta Lewandowskiego. Według informacji "TVP Sport" transfer Vitora Roque do Barcelony ma przyśpieszyć decyzje o sprzedaży Polaka. Reprezentant Polski może opuścić Katalonię już w styczniu.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Imago / Cesar Cebolla / Pressinphoto Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski ma opuścić szeregi “Dumy Katalonii” w nadchodzącym okienku transferowym
  • FC Barcelona, sprzedając napastnika zwolni sporą część budżetu
  • Miejsce reprezentanta Polski ma zająć Vitor Roque, który trafi do Hiszpanii w styczniu

FC Barcelona gotowa sprzedać Lewandowskiego

Robert Lewandowski jest bohaterem sagi transferowej, której finał może okazać się dla niego niepomyślny. Polak już w poprzednim oknie transferowym był łączony z odejściem z klubu. FC Barcelona miała na stole oferty z arabskich drużyn, lecz napastnik “Blaugrany” nie chciał słyszeć o transferze. Sensacyjne informacje przekazał dziennikarz TVP Sport – Maciej Iwański. Według jego wiedzy zaczerpniętej od hiszpańskich dziennikarzy przygoda Lewandowskiego w stolicy Katalonii może dobiec końca już w styczniu.

Odejście Lewandowskiego – powtórzę – jest, jak słyszę, możliwe nawet w styczniu, zależnie od wysokości oferty, jaka może być złożona za Polaka – pisze Iwański.

Sprowadzenie utalentowanego napastnika Vitora Roque może spowodować, że Barcelona podejmie decyzję o rozstaniu z 35-letnim piłkarzem. Jeśli władze mistrza Hiszpanii zdecydują się sprzedać Polaka, to ten ruch przyniesie im znaczne korzyści finansowe. Lewandowski zarabia 26 milionów euro, a jego pensja wzrośnie w przyszłym sezonie do 32 milionów za rok gry. Dodatkowo poza zwolnieniem ogromnej części z budżetu Katalończycy mogą liczyć również na wysoką ofertę za swojego snajpera. Biorąc pod uwagę ciężką sytuację finansową nic więc dziwnego, że w klubie zastanawiają się nad podjęciem decyzji o rozstaniu z reprezentantem naszego kraju.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze