Fabrizio Romano wyjaśnił plotki na temat Szczęsnego

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. PressFocus

Wojciech Szczęsny to zawodnik, który według włoskich mediów może rozstać się z Juventusem. Na temat ostatnich plotek swoje zdanie wyraził natomiast znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano. W zdecydowanym tonie przekazał informacje dotyczące doniesień ws. Tottenhamu Hotspur.

“Tottenham? Nie ma tematu”

Wojciech Szczęsny ma umowę z klubem z Turynu do końca czerwca 2024 roku. Tymczasem ostatnio Nicolo Schira z La Gazzetta dello Sport zakomunikował, że reprezentant Polski znajduje się na celowniku The Spurs.

Gdyby polski bramkarz wrócił do Premier League, zwolniłby jednocześnie w szeregach mistrzów Serie A miejsce dla Gigi Donnarummie. Włoch ma kontrakt z Milanem do końca czerwca tego roku. Tym samym Stara Dama liczy, że uda się jej pozyskać młodego golkipera za darmo.

W każdym razie informacje na temat Szczęsnego i ewentualnej przeprowadzki do Tottenhamu na łamach Twittera zdementował Fabrizio Romano.

– Tottenham podejmie decyzję dotyczącą sytuacji bramkarza po zakończeniu sezonu. Hugo Lloris czeka i nic nie zostało przesądzone. Pomimo plotek, Wojciech Szczęsny nigdy nie był opcją. Jak dotąd nie było żadnych rozmów z Juventusem, żadnych kontaktów z jego agentem. Nie było tematu – napisał znany dziennikarz.

Reprezentant Polski trafił do Juve latem 2017 roku z Arsenalu. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 35 milionów euro. Chociaż pojawiły się informacje, że mistrzowie Serie A byliby gotowi sprzedać Szczęsnego za 20 milionów euro. W tym sezonie 30-latek wystąpił łącznie w 32 spotkaniach, w których zanotował osiem razy czyste konto.

Atalanta
Juventus Turyn
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. kwietnia 2021 14:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze