Włoscy giganci zainteresowani obrońcą Eintrachtu

Evan N'Dicka
Pressfocus Na zdjęciu: Evan N'Dicka

Choć Eintracht w tym sezonie daleki jest od optymalnej formy, jeden z jego piłkarzy zdecydowanie wybija się na tle kolegów. Jest to Evan N’Dicka, który zachwyca w defensywie Orłów. Według doniesień dziennika Bild, o transfer Francuza powalczą Juventus i AS Roma.

  • Kontrakt Evana N’Dicka wygasa wraz z końcem sezonu i prawdopodobnie nie zostanie przedłużony
  • Wzmaga to zainteresowanie osobą Francuza, który jest liderem defensywy Orłów
  • Zdaniem niemieckich dziennikarzy Juventus i Roma wykazują przejawy zainteresowania transferem 23-latka

Evana N’Dicka gotowy na kolejny duży krok w karierze

Evan N’Dicka to najwyżej przez portal Transfermarkt wyceniany zawodnik Eintrachtu Frankfurt. Nie powinno to jednak dziwić. Francuz jest prawdziwym liderem defensywy Orłów, dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, a do tego dokłada od siebie coś extra w ofensywie. W ubiegłym sezonie w 44 meczach zanotował cztery bramki i cztery asysty.

Dziennikarze Bilda twierdzą, że Francuz znalazł się na liście życzeń AS Romy i Juventusu. Włoscy giganci w najbliższym czasie będą się rozglądali za wzmocnieniami w defensywie, a 23-latek jest jednym z ich kandydatów. Za jego transferem przemawia również fakt, że kontrakt z Eintrachtem obowiązuje go jeszcze tylko do końca sezonu, a nie ma pewności co do tego, czy zostanie przedłużony.

Zdaniem mediów zawodnik skłania się raczej ku odejściu, bo chciałby móc rywalizować o trofea w silniejszym zespole. Ponadto N’Dicka ma ochotę dalej się rozwijać, a czuje, że w zespole z Frankfurtu osiągnął już swoje maksimum. Juventus czeka w najbliższym czasie rewolucja kadrowa, a 23-latek mógłby stworzyć w Turnie parę stoperów z Gleisonem Bremerem.

Komentarze