Barca zarzuca sieci na brazylijski talent

Xavi Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Zaledwie kilka tygodni temu zamknęło się letnie okienko transferowe, a już pojawiają się informacje na temat możliwych roszad w topowych europejskich klubach. Dziennik Sport przekazał, że FC Barcelona uważnie obserwuje zawodnika Santosu, który postrzegany jest w Brazylii za największy talent z rocznika 2004.

  • FC Barcelona uważnie obserwuje Angelo Gabriela z Santosu
  • Młody Brazylijczyk postrzegany jest za największy talent rocznika 2004 w kraju
  • Klub posiada prawo do pierwokupu skrzydłowego i zdaniem mediów zamierza za rok z niego skorzystać

Barcelona częstym kierunkiem dla młodych Brazylijczyków

FC Barcelona latem zrealizowała większość swoich najważniejszych celów transferowych. Zarząd uporządkował kadrę, pozbywając się przede wszystkim niepotrzebnych piłkarzy, którzy pobierali wysokie pensje. Na ich miejsce sprowadzono gwiazdy pokroju Roberta Lewandowskiego, czy Julesa Kounde, które stanowią obecnie o sile zespołu. Nie przeszkadza to jednak działaczom aktywnie poszukiwać kolejnych zawodników, którzy mogliby zasilić klub.

Zdaniem dziennika Sport, Blaugrana jest mocno zainteresowana Angelem Gabrielą z Santosu. Młody Brazylijczyk w kraju postrzegany jest za jeden z największych talentów z rocznika 2004. Skrzydłowy imponuje wyszkoleniem technicznym, a także szybkością i instynktem strzeleckim. W wywiadzie przyznał on, że pasuje do stylu Barcelony i byłby gotów do niej przejść.

Klub posiada prawa do pierwokupu zawodnika, które to zagwarantowała sobie już kilka miesięcy temu w umowie z Santosem. Klub latem mógł sięgnąć po innego Brazylijczyka – Kaikiego, jednak trafił on ostatecznie do Almerii. Zdaniem mediów Duma Katalonii zamierza przyjąć inną taktykę odnośnie do Angela Gabriela i pozyskać go w przyszłym roku.

U nas też: Xavi: musimy uczyć się na własnych błędach

Komentarze