Transfery: piłkarz Manchesteru United na celowniku Barcelony

Donny van de Beek (z lewej)
fot. PressFocus Na zdjęciu: Donny van de Beek (z lewej)

FC Barcelona rozgrywa jeden z najgorszych sezonów od lat, dlatego już myśli o wzmocnieniach, których mogłaby dokonać zimą. Donny van de Beek z Manchesteru United jest jednym z głównych celów Dumy Katalonii – donosi “Sport”.

  • Donny van de Beek nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w Manchesterze United
  • Ole Gunnar Solskjaer nie widzi go w swoich planach. Holender nie może liczyć na regularną grę w klubie
  • FC Barcelona chce się wzmacniać i zamierza postarać się o sprowadzenie piłkarza MU

Donny van de Beek utknął na Old Trafford

Nie tak miała wyglądać kariera jednego z największych holenderskich talentów. Przed dwoma laty Donny van de Beek, a także Matthijs de Ligt i Frenkie de Jong czarowali w barwach Ajaxu Amsterdam, który był rewelacją Ligi Mistrzów i otarł się o finał. Erik Ten Hag wiedział doskonale, że nie będzie w stanie zatrzymać najbardziej wyróżniających się piłkarzy, ponieważ wielkie kluby zaczęły zarzucać na nich swoje sieci.

Manchester United sprowadził van de Beeka, Juventus de Ligta, a FC Barcelona Frenkiego de Jonga. W przypadku dwóch ostatnich początki wyglądały całkiem nieźle, choć obecnie wyniki klubów, które reprezentują, są dalekie od oczekiwań kibiców i zarządów. Znacznie gorzej układa się trzeciemu z Holendrów. Van de Beek nie znajduje uznania w oczach Ole Gunnara Solskjaera i rzadko pojawia się na boisku.

“Sport” poinformował, że zainteresowana ściągnięciem piłkarza MU jest FC Barcelona. Katalończycy chcieliby sprowadzić Van de Beeka już w zimie. Nie są to tylko zwykłe spekulacje, ponieważ piłkarz już podjął kroki w kierunku jak najszybszego transferu. Jego nowym agentem został Ali Dursun, który też dba o interesy Frenkiego de Jonga.

FC Barcelona szuka zawodnika, który ma podobną charakterystykę jak Georginio Wijnaldum. Van de Beek właśnie w podobny sposób grał w Ajaksie. Oczywiście w tym przypadku mowa jest tylko o wypożyczeniu, ponieważ długi Barcelony nie pozwalają na szarżowanie z definitywnymi transferami.

Komentarze